I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

9. 11. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 9.11.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Před modlitbou Anděl Páně mluvil papež František o pokrytectví, klerikalismu a svobodě od mamonu. Varoval před pokušením překrucovat víru ve vlastním zájmu. Jako příklad použil scénu z evangelia, kdy zákoníci zneužívají své postavení k osobnímu prospěchu.


Ochrana venezuelských uprchlíků

Více než pět milionů venezuelských uprchlíků bylo nuceno opustit své domovy kvůli hospodářské a politické situaci v zemi. Na pomoc migrantům spustily organizace Caritas Ekvádor a Caritas Brazílie online platformu MigraSegura.


Papežská lékárna u fontány di Trevi

Lékárna „Antica Farmacia Pesci“ s dechberoucím výhledem na fontánu di Trevi je svědkem historie Říma už téměř pět set let, kdy vznikla z papežova příkazu.


Domov pro lidi s autismem

Diakonie Praha poskytuje různé formy sociálních, terapeutických, rehabilitačních a poradenských služeb: Týdenní a denní stacionáře, odlehčovací služby, chráněné bydlení, domov pro osoby se zdravotním postižením a další asistenci handicapovaným.


Benefice pro Lemniskátu

Chráněná dílna Lemniskáta dává už deset let práci lidem s handicapem. V pražském divadle Kampa teď připravuje charitativní den, jehož výtěžek dílnu a její činnost podpoří.


Svědci minulosti

P. Jan Larisch se už deset let věnuje vydávání publikací o kněžích, kteří se nebáli ani za cenu nejvyšší svědčit o víře, a to i v těžkých dobách fašismu a komunismu.


130 let dřevěného kostela na Gruni

Dřevěný kostelík zasvěcený Panně Marii Pomocnici křesťanů stojí na Gruni v Beskydách od roku 1891. Původně byla v těchto místech jen socha Panny Marie frýdecké na kamenném podstavci, poté byla postavena kaple a teprve na konci devatenáctého století kostel.
Z DIÁŘE


Starý Plzenec, 12. listopadu

Lampiónový průvod se svatým Martinem

Lampiónový průvod se svatým Martinem se připravuje ve Starém Plzenci. U Radoušovy skalky ho zakončí ho pohádka v provedení oblíbeného staroplzeneckého Konivadla.


Kutná Hora, 12. listopadu

Snesení zvonů z věže

Zvony Michal a Ludvík budou z Kutné Hory převezeny k opravě do dílny v Nizozemsku. Jejich snesení jeřábem z věže bývalé jezuitské koleje budou moci lidé z bezpečné vzdálenosti sledovat.


Loket, 13. listopadu

Poutní slavnost

Poutní slavnost na hradě Loket začne v rotundě zasvěcené svaté Anežce. V kostele svatého Václava bude slavnou mši svatou celebrovat velmistr řádu křížovníků s červenou hvězdou Josef Šedivý.


Františkovy Lázně, 13. – 14. listopadu

Františkolázeňská 24hodinovka

Charitativní čtyřiadvacetihodinový běh se koná ve Františkových Lázních u příležitosti výročí sametové revoluce. Letošní ročník s podporou biskupa Tomáše Holuba bude u Sadové kavárny.


Praha, 13. listopadu

Mše svatá za předčasně narozené děti

Mše svatá za děti, které se narodily předčasně, s komplikacemi, a také za jejich rodiče a všechny, kteří jim pomáhají, bude ve vyšehradské bazilice. V přímém přenosu ji bude vysílat televize Noe.


Chroboly, 13. listopadu

Koncert k poctě sv. Anežky České

Klasickou a duchovní hudbu bude v kostele v Chrobolech hrát klarinetový soubor Prachatice. Výtěžek koncertu bude věnován prachatickému hospici a Domovu matky Vojtěchy.

Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: “I follow with concern the news from the Horn of Africa”

Charity launches platform to protect Venezuelan refugees on the go

The papal pharmacy with 500 years of history and views of the Trevi fountain
Zpravodajství

Premiéra: 9.11.2021

Výroba: 2021