I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

7. 12. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 7.12.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Papežova promluva při mši svaté v Aténách

Na programu papežovy apoštolské cesty do Řecka byla i mše svatá v Aténách.V koncertní síni Megaron se jí kvůli protikoronavirovým omezením zúčastnilo na tisíc lidí. V homilii se papež zamyslel nad postavou Jana Křtitele, který pokorně vede cestu ke Kristu kázáním na poušti, nikoli z místa slávy.


Větší koordinace pomoci uprchlíkům

Na setkání s novináři při zpátečním letu do Říma hovořil papež mimo jiné o přijímání a integraci uprchlíků, kteří utíkají před válkou a násilím. Papež ostře kritizoval posílání migrantů zpět do Libye, kde končí v rukou obchodníků s lidmi.


Den otevřených dveří v arcibiskupském gymnáziu

Na arcibiskupské gymnázium v Kroměříži zavítali v sobotu noví zájemci o studium. V rámci dne otevřených dveří se blíže seznámili s prostředím a pedagogy školy, která letos slaví 30 let svého obnovení.


Kouzelná Česká mše vánoční

V pražském kostele svatých Šimona a Judy měla premiéru nová podoba České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Scénické divadelní provedení režijně připravil Matěj Forman se sólisty, Kühnovým smíšeným sborem a herci kladenského divadla Lampion. Návštěvníky okouzlí oblíbenými melodiemi i jedinečným výtvarným pojetím.


Naše Valašsko

Kněz Pavel Stefan při cestách po své valašsko-meziříčské farnosti mívá u sebe fotoaparát, kterým zachycuje krásy přírody. Několik let už vydává kalendář Naše Valašsko a přináší tak radost i povzbuzení mnoha lidem.


Benefiční koncert pro Hospic sv. Alžběty

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně se uskutečnil třetí benefiční koncert na podporu hospice svaté Alžběty.


Večer poezie

Další výjimečný večer prožili návštěvníci zámku v Ostravě Porubě. Po roce 89 ho před likvidací zachránil hudebník Statis Prousalis, dnes v něm žije hudba, výtvarné umění i poezie.
Z DIÁŘE

 

České Budějovice, 10. prosince

Adventní obnova pro seniory

Duchovní obnovu pro seniory v Českých Budějovicích povede biskup Pavel Posád. Mše svatá bude v kostele Obětování Panny Marie. Odpoledne bude možná prohlídka biskupství.


České Budějovice, od 10. prosince

Tváře Muklovského Vatikánu

Na teologické fakultě Jihočeské univerzity bude slavnostně zahájena výstava obrazů Claudi Ondok. Českobudějovická výtvarnice ji nazvala Tváře Muklovského Vatikánu.


Svatá Hora, 11. prosince 

Malé filmové exercicie

První malé filmové exercicie na Svaté Hoře budou moderovaným povídáním, diskusí a sdílením zkušeností. Uvede je film Zdeňka Zelenky Každý milion dobrý.


Praha, 12. prosince

Adventní koncert v kostele sv. Ignáce

Na adventní koncert zve duchovní správa u kostela svatého Ignáce z Loyoly v Praze. Díla mistrů přednese Jan Verner na trubku a Martin Maxmilian Kaiser na varhany.


Olomouc, 12. prosince

Benefiční adventní koncert

Benefiční adventní koncert na podporu charitních služeb v arcidiecézi se uskuteční v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Účinkovat bude Trio Martinů a violista Pavel Hána.


Ostrava, do 15. prosince

Výtvarná skupina In signum

V ostravské galerii AHOL probíhá výstava členů Výtvarného spolku In signum. Připomíná tradiční průmyslovou výrobu a dokládá možnosti jejího využití v umělecké tvorbě.
Reportáže z Rome reports:

Pope at Mass in Athens: Conversion requires changing our habitual worldview

Pope Francis on flight to Rome asks for more coordination to help refugees

Zpravodajství

Premiéra: 7.12.2021

Výroba: 2021