I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

9. 12. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 9.12.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Singapur slaví 200 let křesťanství

Asijská ostrovní země Singapur v letošním roce slaví dvě stě let křesťanství. V rámci zvláštního katolického programu se na ostrově po celý rok konaly různé akce a modlitby. V závěru roku zveřejnila tamní církev píseň na oslavu historie katolické víry v Singapuru: Zažehnout a zářit s vírou.

Nová věž chrámu Sagrada Familia

Osmého prosince získalo nebe nad Barcelonou novou hvězdu. Je usazena na vrcholu nové věže, zasvěcené Panně Marii. Výškou 138 metrů je nejvyšší věží této stále nedostavěné baziliky. Její instalace je milníkem ve stavbě podle návrhu Antonia Gaudího.

České koledy v Římě

Aktuální zvukovou pohlednici ze včerejšího večera na náměstí svatého Petra ve Vatikánu nám poslal P. Ondřej Talaš. Tradiční akce Česko zpívá koledy se díky naší komunitě v Římě přelila i do centra věčného města.

Slavnostní mše svatá v Kroměříži

Slavnostní mši svatou ke cti Neposkvrněného početí Panny Marie prožili společně se svými pedagogy studenti Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Duchovní život je nedílnou součástí školy se stoletou tradicí, na kterou před třiceti lety znovu navázala.


Benefiční koncert pro hospic sv. Alžběty

V benefičním koncertu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Brně účinkovala Iva Bittová a Jan Čižmář. Výtěžek koncertu podpoří hospic svaté Alžběty.

Nová kniha Tomáše Halíka

V těchto dnech vychází nová kniha kněze a profesora Tomáše Halíka nazvaná Odpoledne křesťanství. Halík v posledních letech vydával hlavbě sebraná kázání. Odpoledne křesťanství je po letech opět hlubším pohledem na současný svět. V pondělí bude Tomáš Halík hostem pořadu televize Noe Dům ze skla.


Židovský svátek Chanuka

Svátkem Chanuka si Židé připomínají zázrak při opětovném vysvěcení jeruzalémského chrámu ve druhém století před naším letopočtem. Osmidenní svátek známý jako svátek světel se už podruhé slavil také v Riegrových sadech v Praze 2.


Kalendář pro kostel v Brně-Líšni

Farnost Brno-Lesná už tradičně vydává vlastní kalendář. Tentokrát jím chce podpořit výstavbu nového kostela u sousedů v Brně -Líšni.Z DIÁŘE

 

Příbor, 10. a 11. prosince

Betlémy a betlémáři

Muzeum v Příboře zve na vyprávění o místních betlémech, doprovázené hrou na dudy. Následující den předvede sedm řezbářů techniku výroby dřevěných betlémů.

Dobrš, 11. prosince

Radek Gális: Zahradník duší

V pošumavské obci Dobrš bude představena barevná publikace s autentickými vzpomínkami na P. Martina Františka Víchu. Kniha vyšla k jeho nedožitým stým narozeninám.

​  

Krásná, 11. prosince

Koncert v kostele

Jeden z mnoha adventních koncertů se připravuje také v obci Krásná v Českém ráji. V kostele svatého Josefa vystoupí Petr Tomeš, smíšený pěvecký sbor a sbor dobrovolných muzikantů.

Brno, 12. prosince

Betlémské světlo v katedrále

Betlémské světlo převezou skautky a skauti od hranic na Břeclavsku do brněnské katedrály. Při mši svaté ho předají do rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho. 

Svatý Kopeček, 12. prosince

Pouť za zemřelé děti

Nejen rodiče, kterým zemřelo dítě před narozením, v raném věku nebo i v dospělosti, jsou zváni na Svatý Kopeček u Olomouce. Setkání začne mší svatou za zemřelé děti a jejich rodiny.

Opava, 13. prosince

Koncert Církevní konzervatoře

V opavské konkatedrále se uskuteční adventní koncert Církevní konzervatoře Německého řádu. Duchovní skladby mistrů přednesou studenti, vyučující a hosté.
Reportáže z Rome reports:


​Singapore celebrates 200 years of Christianity with song and dance

Sagrada Familia inaugurates new tower designed by Gaudí


Zpravodajství

Premiéra: 9.12.2021

Výroba: 2021