I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Terra Santa News

8. 12. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 8.12.2021

Výroba: 2021

Papež František na Kypru

Papež František zahájil 2. prosince návštěvu Kypru. Je to druhý papež po Benediktu XVI., který zavítal na tento středomořský ostrov. První den návštěvy se setkal s katolickou komunitou, kterou vyzval, aby kráčela ve stopách svatého Barnabáše a usilovala o jednotu. „Ať v katolické církvi nejsou žádné bariéry,“ vyzval Petrův nástupce.


Ve znamení ekumenismu

Druhý den papežské návštěvy na Kypru se nesl ve znamení ekumenismu. Svatý otec se setkal s pravoslavným arcibiskupem Kypru Chrysostomem II. a se svatým synodem pravoslavné církve. Odpoledne následovala ekumenická modlitba s migranty.


Kypr: kořeny víry a současné výzvy

Na Kypru má křesťanství hluboké kořeny, jež sahají až k prvním apoštolům. První období je zde spojeno s Barnabášem, Pavlem a Lazarem. Dnes se křesťanská komunita vyznačuje ekumenickým dialogem, řeší otázku migrace a usiluje o pokojné soužití.


Začátek adventu ve Svaté zemi

V sobotu 27. listopadu byl kustod Svaté země otec Francesco Patton slavnostně přivítán v Betlémě a touto tradiční událostí začal advent ve Svaté zemi, který je dobou přípravy na vánoční svátky. Kustod Svaté země také slavil liturgii na první adventní neděli.

Zpravodajství

Premiéra: 8.12.2021

Výroba: 2021