I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Cvrlikání

Irena Budweiserová

Hudba - ostatní

Premiéra: 16.12.2021

Výroba: 2021

Irena Budweiserová vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze u profesorky Aleny Pařízkové. Toto studium rozvinulo její přirozený talent a výsledky můžeme slyšet na jejích sólových CD a koncertech. Během svého studia v roce 1980 nastoupila do Spirituál kvintetu,ve kterém až na kratší odmlku působila do roku 2010. Během tohoto období natočila řadu CD se skupinou Spirituál kvintet, 7 sólových CD a na dalších 6 hostovala.

Po svém odchodu od Spirituál kvintetu na konci roku 2010 začala více koncertovat se svou kapelou Blue Soul se kterou natočila další dvě sólová CD a po roce ji pozval ke spolupráci Jan Vančura s jeho nově sestavenou kapelou Plavci.

Během jejich spolupráce 2012 - jaro 2020 odehrála s kapelou Plavci více než 200 koncertů, vedle toho neopustila své sólové aktivity - koncerty s Blue Soul, s klasickým kytaristou Vladislavem Bláhou a posléze i s Jakubem Rackem, se kterým začala spolupracovat v roce 2016 a o dva roky později přizvala ke spolupráci i Mária Biháriho. Vzniklo tak uskupení tří osobností - JAMAIR - s jejich pohledem na world music: romskou, španělskou hudbu, blues, folk či sefardské písně.

V roce 2020 vydává Irena své další sólové CD Křídla u Indies MG, opět s její oblíbenou muzikou - spirituály, blues, folkovými baladami, tvorbou vlastní či jejích přátel, talentované Petry Vojnové a také Mirka Linky. Tentokrát ve spolupráci s Jakubem Rackem, který se zde představí nejen jako vynikající multiinstrumentalista, ale také jako výtečný zpěvák, sólový či v duetech s Irenou......

Hudba - ostatní

Premiéra: 16.12.2021

Výroba: 2021