I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

14. 12. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 14.12.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE


Nedělní modlitba Anděl Páně

Před modlitbou Anděl Páně papež všechny vyzval, aby si položili otázku, jak se připravit na Vánoce. V rozjímání se zamyslel nad úryvkem evangelia, ve kterém se lidé zasažení kázáním Jana Křtitele, ptají, co mají dělat. Jak papež řekl, Bůh posouvá tuto otázku na vyšší úroveň.

Spolupráce mezi řeholemi a biskupy

Papež František se setkal s účastníky plenárního zasedání Kongregace pro instituty zasvěceného života a společnosti apoštolského života.


Betlémské světlo v Brně

Betlémské světlo předali skauti v neděli 12. prosince v brněnské katedrále do rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho.


Sdružení Memorial v ohrožení

Ruské sdružení Memorial se soustavně věnuje dokumentaci politických represí a vyrovnávání se se sovětskou totalitní minulostí. V posledních týdnech se ocitlo v ohrožení: Ruská prokuratura usiluje o jeho likvidaci. Rozhodující soudní jednání probíhají právě v těchto dnech.


Nadační fond Credo

Pracovní den v nadačním fondu Credo začíná modlitbou. Modlitbou je i samotná práce všech členů týmu, který organizuje spoustu akcí od přednášek a konferencí až po misijní nebo charitativní práci, se kterou mají zaměstnanci fondu bohaté zkušenosti.

Vánoční stromečky v Loučni

Komnaty středočeského zámku Loučeň zdobí už počtvrté speciálně nazdobené vánoční stromečky. Tradičním maskotem expozice je stromeček zavěšený špičkou dolů. Tematická část výstavy je tentokrát věnovaná věhlasu českého průmyslu první republiky.


Vatikánský betlém a vánoční strom

Za přítomnosti mnoha návštěvníků byl na Svatopetrském náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom a odhalen betlém. Kvůli trvalému dešti se mnozí diváci přesunuli do auly Pavla VI. Letošní vánoční strom je z jihotyrolské obce Andalo. Betlém z Peru má připomínat dvousté výročí nezávislosti této země.DIÁŘ


Česká Lípa, 16. prosince

Sláva budiž!

V bazilice Všech svatých v České Lípě vystoupí Komorní symfonický orchestr základní umělecké školy a dětské pěvecké sbory Sborucení a Talent. Hrát bude i Smyčcový orchestr z Horních Počernic.


Plzeň, 17. prosince

Půjdem spolu do Betléma

Přesně týden před Štědrým dnem položí v Plzni biskup Tomáš Holub sošku Ježíška do jesliček na náměstí jako znamení blížících se Vánoc. Z biskupství vyjde průvod vedený ponocným.


Praha, 18. prosince

Zádušní mše sv. za Václava Havla

Zádušní mše svatá za Václava Havla bude v pražské katedrále. K desátému výročí smrti prvního polistopadového prezidenta ji bude sloužit jeho někdejší spoluvězeň kardinál Dominik Duka.


Praha, 18. prosince

Bohoslužba za migranty

Bohoslužba za migranty se koná v kostele svatého Klimenta v Praze. Bude v češtině a lze ji sledovat také online. Zve Českobratrská církev evangelická a ekumenická rada církví.


Tábor - Klokoty, 18. prosince

Obraz vykoupení podle sv. Lukáše

Tématem duchovní obnovy v Táboře – Klokotech je Obraz vykoupení podle svatého Lukáše. Setkání povede oblát Martin Sedloň, začne přednáškou a uzavře je mše svatá.

Neratov, 18. prosince

Adventní koncert

Celostátní festival základních uměleckých škol ve veřejném prostoru se zastaví v Neratově. V kostele Nanebevzetí Panny Marie budou účinkovat žáci z Prahy, Zlína a dalších míst.

Reportáže Rome reports:

​Pope Francis proposes concrete ways to prepare for Christmas

​Pope Francis gives religious institutions advice to help them face difficult moments

​Peruvian Nativity scene and Italian Christmas tree light up the Vatican

Zpravodajství

Premiéra: 14.12.2021

Výroba: 2021