I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

6. 1. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 6.1.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Generální audience papeže Františka

V katechezi při generální audienci se papež František zamyslel nad rolí svatého Josefa jako Ježíšova pěstouna. Jak řekl, dnešní společnost „je něco jako sirotek“. Posteskl si, že mnoho lidí má dnes raději své domácí zvířecí mazlíčky než děti.


Soutěž o brněnských betlémech

Do konce měsíce je možné v Brně vidět betlémy v kostelích i na výstavě. Můžete se o nich také dovědět lecos zajímavého a soutěžit o puzzle.


Exerciční hnutí na Moravě a ve Slezsku

Prezident Charity ostravsko-opavské diecéze a historik P. Jan Larisch vstoupil do nového roku s novou publikací. Tentokrát se věnuje historii exercičního hnutí na Moravě a ve Slezsku,  jehož velkým propagátorem byl olomoucký arcibiskup Antonín Cyril Stojan


Výstava mladých výtvarníků

V nově otevřeném technologickém centru Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze probíhá do konce ledna výstava závěrečných prací mladých umělců a umělkyň ze čtyř ateliérů Katedry volného umění. K vidění jsou sochy, objekty, malby, videa, instalace i záznamy performancí.


Brontosauři v Himálajích

Dobročinný spolek Brontosauři v Himájích už třináct let pomáhá v Malém Tibetu ve vesnici Mulbekh. V místě, kde je ještě živá tibetská kultura, rozvíjí moderní školu, která se svým zázemím i kvalitou výuky stále více podobá školám vyspělého světa. Letošní novinkou by měla být školní laboratoř. Její slavnostní otevření se plánuje v létě.


Muž, který staví studny

Alejandro Carballo přijel do Etiopie poprvé před šesti lety. Přicestoval z Madridu jako misionář, ale nechtěl, aby jeho zkušenost byla omezena pouze na léto. Začal proto spolupracovat španělskou nevládní organizací Emalikat, která staví studny v nejsušších oblastech planety.

Zpravodajství

Premiéra: 6.1.2022

Výroba: 2022