Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

13. 1. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 13.1.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE


Generální audience papeže Františka

Katechezi při generální audienci věnoval papež František úvaze o sociálním začlenění Ježíše. Pracoval jako tesař. Řemeslo se naučil od svatého Josefa, bylo „těžké a špatně placené“.


Američtí diplomaté ve Vatikánu

Vždy na začátku nového roku přijímá papež ve Vatikánu diplomaty akreditované u Svatého stolce. Setkání je příležitostí seznámit se s diplomatickými prioritami Vatikánu a stanovit oblasti spolupráce s vládami jejich zemí. Patrick Connell je chargém d’affaires amerického velvyslanectví při Svatém stolci.


Alianční týden modliteb

„Šabat – žít podle Božího rytmu“, taové je letošní téma pro křesťany sjednocené v Aliančním týdnu modliteb. Věřící různých církví se od 9. do 16. ledna scházejí při bohoslužbách, vždy v jiné modlitebně či kostele.


Židovské lidové tance

Farnost na pražském Barrandově si nedávno připomněla rok od vysvěcení nového kostela Krista Spasitele. Událo se v době velmi zasažené kovidem. Leč život farnosti se opět rozbíhá a také v komunitním centru se koná mnoho zajímavých společenských a kulturních akcí: programy pro děti, koncerty, výstavy a podobně.


Jak vzniká oltář

Život, který Bůh vdechl přírodě, vnímá při své práci výtvarnice a řezbářka Jana Vytřasová z Ostravy. Její díla, mezi nimiž jsou například i oltáře, vybízí ke ztišení a rozjímání v několika kostelích. 


Kdo vyšíval, nehřešil

Jedinečnou výstavu hostí Západočeské muzeum v Plzni. Jejím autorkám se podařilo shromáždit liturgické oděvy, které vlastnoručně vyšívaly české šlechtičny i příslušnice panovnického rodu Habsburků. Jednotlivé exponáty jsou zapůjčené z hradů, zámků, kostelů i soukromých sbírek. Výstavu je možné navštívit do 27. února.


Kněz v soutěži MasterChef celebrit

Jmenuje se Juan Andrés Verde, také známý jako „Gordo“. Je farářem ve Stella Maris v Montevideu v Uruguayi. V soutěži MasterChef soutěžil s komiky, boxerem, tanečníkem, herci a hudebníky. Obsadil druhé místo a připravil několik pokrmů, které zdůrazňovaly jeho víru. Jedním z nich byl oblíbený dezert papeže Jana Pavla II.DIÁŘ


Plánice, 15. ledna

Zimní pochod

Po roční přestávce se v klatovském vikariátu uskuteční zimní pochod Křižíkovou stezkou. Sraz účastníků s požehnáním na cestu je na faře v Plánici, zakončení bude v Klatovech.


Plasy, 16. ledna

Eucharistie (nejen) pro rodiny s dětmi

K eucharistii v Santiniho sále v Plasích jsou zváni malí i velcí. Liturgie bude uzpůsobena rodinám s dětmi, ale zváni jsou i prarodiče, kterým nevadí živější prožití nedělní eucharistie.


Praha, 18. ledna

Ekumenická studentská slavnost

Na ekumenickou studentskou slavnost zve Církev československá husitská a Ekumenická rada církví. V kostele svatého Václava v Praze Na Zderaze ji povedou studenti teologických fakult a škol.


Český Těšín, 20. – 23. ledna

Duchovní obnova

Tématem duchovní obnovy s Českým katolickým biblickým dílem je Povolání. Na programu je hlavně práce s biblickými texty, mše svatá, adorace a sdílení zkušeností. Koná se v Českém Těšíně.


Zlín, 20. ledna

Modlitba za naši zemi, svět a církev

K modlitbě za potřeby naší země i světa a za církev, za naši vládu, ukončení pandemie a všech konfliktů zve nejen své členy Společenství vdov a vdovců. Setkání se uskuteční ve Zlíně.


Brno, 22. ledna

Duchovní setkání pro rozvedené

Na duchovní setkání pro rozvedené zve Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně. Nabízí prostor pro modlitbu, adoraci, ztišení, zamyšlení a mši svatou. Setkáním bude provázet otec Petr Šikula.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis prays for the unemployed and exploited workers

America top diplomat to the Vatican: U.S.-Holy See relations to grow stronger in 2022

The priest who nearly won MasterChef Celebrity in Uruguay

Zpravodajství

Premiéra: 13.1.2022

Výroba: 2022