I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

3. 2. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 3.2.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE


Generální audience papeže Františka

Při generální audienci rozvinul papež František svou katechezi na téma "společenství svatých“. Papež vysvětlil, že společenství svatých znamená mít možnost požádat svaté v nebi, aby se přimluvili a požádali Boha o pomoc. Svatí nedělají zázraky, pouze skrze ně působí Boží milost.


Den zasvěceného života

Na Světový den zasvěceného života, který se slaví na svátek Uvedení Páně do chrámu, celebroval papež František mši svatou ve svatopetrské bazilice. Podle tradice začala slavnost za tmy a shromáždění drželi v rukou malé zapálené svíce…. Zatímco v minulých letech zůstával papež František stát, tentokrát se zřejmě kvůli problémům s nohou a zády rovnou posadil.


Církev a podpora manželství

Konferenci o Církvi a podpoře manželství pořádala iniciativa Manželské večery v Praze ve sboru Církve bratrské. V průběhu dne byly představeny jednotlivé aktivity, které podporují rodinu a manželství napříč církvemi. Na programu byly i semináře a diskuze u kulatého stolu.


Setkání s Pavlem Fischerem

Senátor Pavel Fischer přijel do Boskovic před očekávaným schválením pandemického zákona. Neformální setkání s ním pořádala senátorka Jaromíra Vítková a moderovala Alena Ježková.


Stejná odměna

V sídle Diakonie v Praze se uskutečnila tisková konference na podporu kampaně Stejná odměna. Tvůrci této kampaně usilují o srovnání mezd a platů ve státních a nestátních sektorech. Chtějí dosáhnout, aby zaměstnanci z pomáhajících organizací nemuseli odcházet za důstojnějším výdělkem do jiných odvětví nebo státního sektoru. Odborníci a pracovníci s velkými zkušenostmi se jen velmi těžko nahrazují.


Transport tlukoucího srdce

Pražský IKEM poprvé použil metodu, která umožňuje převoz bijícího srdce k transplantaci mezi dvěma státy. Neznámý dárce ze Slovenska tak zachránil život dítěte v České republice. Speciální přístroj, který IKEM používá, je už nedílnou součástí české transplantační medicíny.

Noc v Oborohu

Ve společenském centru v Rychnově nad Kněžnou se konala už 33. Noc v Oborohu. Beznadějně vyprodaný koncert nabídl ve třech částech průřez současnou sólovou i společnou tvorbou dvou hlavních protagonistů skupiny Oboroh, Romana Dostála a Slávka Klecandra.DIÁŘE


Karlovy Vary, 4. a 5. února

Manipulace myšlení skrze masová média

Farnost Karlovy Vary - Stará Role a Křesťanská akademie zvou na přednášku o manipulaci myšlení skrze média. V Rybářích bude přednášet teolog Václav Umlauf, další den bude diskuze ve Staré Roli.


Praha, 5. února

Výročí Národní galerie

Národní galerie Praha oslaví 226. výročí založení své předchůdkyně, tedy Společnosti vlasteneckých přátel umění. Zve na komentované prohlídky, přednášky a další program i volný vstup do expozic.


Praha, 9. února

Jak pečovat o své nemocné?

Tématem přednášky Akademie nejen pro seniory v Praze bude téma Jak pečovat o své nemocné. Přednášející Martina Tesařová přiblíží také činnost domácího hospice Cesta domů.


Kutná Hora, 9. února

Den otevřených dveří

Na den otevřených dveří zve zájemce o studium i další veřejnost církevní gymnázium v Kutné Hoře. Bude možné blíže poznat vyučovací předměty, pedagogy i školní prostory.


Děčín, 9. února

Ignác Arnož - misionář v Africe

V Děčíně bude otevřena výstava o rodákovi z Podmokel Ignáci Arnožovi, který působil jako misionář v Africe. V expozici budou mapy, fotografie i trojrozměrné předměty z jižní Afriky.


Praha, do 22. února

Umění a kreativita ve vzdělávání

Festival umění a kreativity ve vzdělávání odpovídá na výzvy dneška i budoucnosti. Druhý ročník nabízí více než sto aktivit nejen v Praze: Přednášky, debaty a mnohé další.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis says devotion to the saints should not be treated as superstition

Consecrated religious life: “It fascinates you, like falling in love”


Zpravodajství

Premiéra: 3.2.2022

Výroba: 2022