Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

17. 2. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 17.2.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE


Generální audience papeže Františka

Při generální audienci papež František připomněl kněze Richarda Masiviho. Pocházel z Demokratické republiky Kongo a byl členem řádu menších řeholních kleriků. Po mši svaté na Den zasvěceného života byl zastřelen. Bylo mu 36 roků.


Zimní pouť na Velehradě

K 1153. výročí úmrtí sv. Cyrila se konala zimní pouť na Velehradě. Mši svatou spolu s dalšími kněžími celebroval arcibiskup Jan Graubner. Odpoledne se ve Slovanském sále uskutečnila valná hromada Matice velehradské, na které byl zvolen její nový výbor a revizní komise.


Charita na Moravě v proměnách času

Výstava v olomoucké Galerii Biblio mapuje sto let od ustavení Svazu charity v Olomouci, dnešní Arcidiecézní charity Olomouc, a třicet let od založení městské charity Olomouc. Fotografie doplňují dobové materiály a publikace. Výstava bude k vidění do 12. března.


Výročí salesiánů v Havířově

Jediný kostel v naší zemi zasvěcený svatému Janu Boskovi byl postaven svépomocí nadšenými lidmi v Havířově Šumbarku. V neděli si farníci s biskupem Martinem Davidem připomněli dvacet let od jeho vysvěcení.


Velikonoční várka břevnovského piva

V rámci společného projektu plzeňského Prazdroje a Břevnovského pivovaru proběhlo požehnání a založení nové várky velikonočního piva, které se bude počátkem dubna nabízet ve vybraných restauracích. Oživuje se tím stará tradice, která má své kořeny až v raném středověku.


Odvaha riskovat

V Roudnici nad Labem se konala první konference s neobvyklým názvem Odvaha riskovat. Šlo o setkání křesťanských věřících, kteří se věnují nebo chtějí věnovat přímluvné modlitbě za nemocné. Program začal zpěvy chval a pokračoval tématy, která se týkají služby bratřím, sestrám i nevěřícím: prosbám za uzdravení.


Děti a rozvod

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně připravilo v probíhajícím Národním týdnu manželství dvě přednášky na jedno z těžkých témat naší doby: rozvodu.DIÁŘ


Brno, 19. února

Jak hlásat evangelium

Setkání na téma Jak hlásat evangelium v současné společnosti se uskuteční v brněnské katedrále. Přednášet bude absolvent papežské univerzity Gregoriany kněz Josef Prokeš.


Kostelec nad Černými lesy, 20. února

Výročí úmrtí Marie Terezie Savojské

Před 250 lety zemřela mecenáška a podporovatelka církve Marie Terezie vévodkyně Savojská. V Kostelci nad Černými lesy za ni bude zádušní mši svatou sloužit kardinál Duka.


Boskovice, 20. února

Koncert skupiny Učedníci

Charitativní koncert folkové skupiny Učedníci se bude konat v kině Panorama v Boskovicích. Výtěžek koncertu bude využitý na podporu Salesiánské misie v Bulharsku.


Tábor-Klokoty, 21. února

II. vatikánský koncil

Na přednášku na téma „Jak papež František dokončuje II. vatikánský koncil“ je veřejnost zvána do Klokot. Přednášet bude proděkan Teologické fakulty Jihočeské univerzity Michal Opatrný.


Praha, 21. února

Pootevřený prostor

Cyklus přednášek Norberta Schmidta nastíní některé základní otázky moderní a současné sakrální architektury a představí její významné osobnosti. Zve pražské centrum Domikánská 8.


Brno, 22. února

Výročí úmrtí Luigiho Giussaniho

Před sedmnácti lety zemřel zakladatel hnutí Comunione e Liberazione Luigi Giussani, letos by se dožil sta let. Mši svatou bude v kostele sv. Augustina v Brně slavit biskup Pavel Konzbul.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis asks for courage to face mistakes that cause scandalZpravodajství

Premiéra: 17.2.2022

Výroba: 2022