I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

22. 2. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 22.2.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE


Nedělní modlitba Anděl Páně

Při nedělní modlitbě Anděl Páně vlaje nad Svatopetrským náměstím stále širší spektrum vlajek. Dokládají návrat poutníků do věčného města. U příležitosti italského Národního dne zdravotníků se s nimi papež podělil o příklad malých hrdinských gest zdravotníků, kterými dávají najevo svou blízkost pacientům.


Setkání papeže se zrakově postiženými

Papež František přijal poutníky francouzské asociace Voir Ensemble, která pomáhá nevidomým a zrakově postiženým. Zrakově postižený kněz mu vyprávěl příběh jezuitského kněze Yves Mollata, který organizaci v roce 1927 založil... Její další člen připomněl setkání s papežem Janem Pavlem II…. Papež František při té příležitosti vyzval křesťany, aby nebyli lhostejní, ale pěstovali a rozvíjeli svou laskavost a umění setkávat se s různými typy lidí.


Jubileum Panny Marie Guadalupské

Jubilejní rok Panny Marie Guadalupské začal ve španělské Extremaduře v době pandemie, 2. srpna 2020. Toledská arcidiecéze požádala o jeho prodloužení a Svatý stolec jí vyhověl. Jubileum se bude slavit až do září příštího roku.


Výročí salesiánů v Havířově

Jediný kostel v naší zemi zasvěcený svatému Janu Boskovi byl postaven svépomocí nadšenými lidmi v Havířově Šumbarku. V neděli si farníci s biskupem Martinem Davidem připomněli dvacet let od jeho vysvěcení.


Poslaný chválit

V Otrokovicích uskutečnilo druhé setkání nazvané Poslaný chválit. Je určené zejména mladým, kteří se aktivně podílejí na vedení chval a chtějí přinášet trvalé ovoce.


Černá kuchyň na Velehradě

V rámci třetí etapy obnovy poutního místa Velehrad byl zahájen průzkum s následnými úpravami a obnovou sklepního prostoru, který původně sloužil jako sklad potravin. Teď v něm byly nalezeny základy černé kuchyně ze 13. století.


Konference o kněžství ve Vatikánu

Třídenní sympozium o kněžství nazvané „K fundamentální teologii kněžství" uspořádalo vatikánské Výzkumné a antropologické centrum pro povolání a Kongregace pro biskupy. Po úvodní promluvě papeže Františka následovaly příspěvky odborníků z celého světa.


Obnovené varhany plzeňské katedrály

Součástí nedávno dokončené velké obnovy katedrály svatého Bartoloměje v Plzni byla i renovace katedrálních varhan. Vidět je hodně zblízka a zaposlouchat se do jejich tónů mohli zájemci při prohlídce s regenschorim Alešem Noskem.DIÁŘ


Olomouc, 23. února

Návrat nebo proměna náboženství?

Na filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se uskuteční přednáška profesora Tomáše Halíka. Následně bude Mons. Halík předsedat bohoslužbě v kostele Panny Marie Sněžné.


Praha, 24. února

Vzpomínka na oběti komunismu

Vzpomínka na oběti komunistického režimu se bude konat v Praze Na Újezdě. Promluví mimo jiné historik Jan Cieslar či Daniel Kajpr, duchovní slovo pronese jezuita Petr Havlíček.


České Budějovice, 26. února

Turnaj ministrantů ve florbalu

Osmý turnaj ministrantů ve florbalu se bude konat v salesiánském středisku Máj v Českých Budějovicích. Akce je pro kluky v kategoriích první a druhý stupeň základní školy a středoškoláci do dvaceti let.


Skuteč, 26. února

Ekumenická lesní škola

Další ročník semináře Ekumenické lesní školy organizuje skautské středisko a farnost ve Skutči. Přednášet letos budou Tomáš Petráček, Tomáš Czernin a Jan Školník. Program začne mší svatou.


Brno, 26. – 27. února

Chodíme spolu a co dál?

Víkend pro ty, kteří spolu chodí, pořádá v Brně komunita Emanuel. Setkání obsáhne společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Je určeno pouze pro páry.


Litoměřice, do 28. února

Člověk a víra

Putovní výstava fotografického spolku Člověk a Víra je do konce měsíce k vidění v děkanském kostele Všech svatých v Litoměřicích. Představuje nejlepší práce členů za poslední období.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis praises healthcare professionals for “heroic” work during pandemic

Pope Francis to the blind: Today, unfortunately, we only perceive the exterior

Archbishop of Toledo: I thanked the Pope for extending the Jubilee of GuadalupeZpravodajství

Premiéra: 22.2.2022

Výroba: 2022