I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

22. 3. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 22.3.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Nedělní modlitba Anděl Páně

K nedělní modlitbě Anděl Páně se na Svatopetrském náměstí shromáždilo na třicet tisíc poutníků. Bylo jich nejvíce od začátku pandemie. Papež odsoudil válku na Ukrajině velmi ostrými slovy. Kriticky se vyjadřoval o neúctě k lidskému životu.


Uprchlíci z Ukrajiny v Polsku

Evropská unie umožnila uprchlíkům volný pohyb přes své hranice. Je však obtížné najít stravu a ubytování pro statisíce lidí, kteří do Evropy přicházejí v tak krátké době.


Valašsko se modlí za mír na Ukrajině

„Valašsko se modlí za mír na Ukrajině“ byl název čtyřiadvaceti hodinových adorací v jednotlivých farnostech regionu. Celkem se jich zapojilo devět a jednou z nich byly i Luhačovice. Štafeta začínala v každé farnosti vždy večer a trvala do dalšího dne.


Pomoc utečencům z Ukrajiny

Ubytování utečecům poskytují v jednom z trnavských hotelů.


Křížová cesta pod širým nebem

Také v letošní postní době se uskutečňují křížové cesty i mimo prostory kostelů, pod širým nebem. Mezi zastaveními křížové cesty putovali věřící také v ostravském městském parku Bělský les. Originální jedinečné umělecké dílo tu vzniklo hlavně díky nadšení jednotlivců a podpoře města.


Cestou od srdce k srdci

Emeritní biskup Josef Hrdlička oslavil své kulaté narozeniny kvůli kovidu s mírným zpožděním, ale zato se dvěma čerstvě vydanými knihami.


Rozloučení s Evou Zaoralovou

V obřadní síni krematoria v Praze Strašnicích se konalo poslední rozloučení s dlouholetou uměleckou ředitelkou karlovarského Mezinárodního filmového festivalu Evou Zaoralovou. Filmová kritička, překladatelka a organizátorka zůstane významnou osobností české kulturní scény.Diáře


Svatý Jan pod Skalou, 23. března

Svatojánská kolej

Na Den otevřených dveří zve kolej ve Svatém Janu pod Skalou. Nabízí důležité informace o škole a studijním oboru, prohlídku učeben a setkání s učiteli i studenty, to vše v jarním svatojánském údolí.


Olomouc, 23. března

Sociální podnikání

Petr Šeda vede sociální podnik, který zaměstnává osoby po léčbě závislostí a tak jim umožňuje restart jejich života. O něm a sociálním podnikání vůbec bude řeč v kavárně olomoucké školy Caritas.


Uherský Brod, 23. března

Afrika – kontinent slonů, žiraf, lidí a víry

Farnost v Uherském Brodu a křesťanská akademie zvou na přednášku dominikánského kněze a evangelizátora Jana Rajlicha. Tématem bude Afrika jako světadíl slonů, žiraf, lidí a víry.


Hradec Králové, 23. - 25. března

Dá se i dnes žít v pokoji?

Královéhradecké Diecézní centrum pro seniory připravilo malou online duchovní obnovu s P. Janem Linhartem. Na programu bude i bohoslužba a modlitby za pokoj a mír. 


Ostrava, 24. března

Magie Bohuslava Martinů

Kompozičně nejodvážnější klavírní koncert Bohuslava Martinů nese název Inkantace. V Ostravě ho s Janáčkovou filharmonií přednese věhlasný klavírista Ivo Kahánek.


Brno, 24. března

Průvodce velikonoční vigilií

V jarním cyklu Teologických večerů bude biblistka Ivana Vlková přednášet o starozákonní části velikonoční vigilie. Na setkání zve Pastorační středisko brněnské diecéze.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis: War in Ukraine is “sacrilegious”

In Poland, priests at the border welcome refugees arriving from Ukraine


Zpravodajství

Premiéra: 22.3.2022

Výroba: 2022