I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

24. 3. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 24.3.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Generální audience papeže Františka

Katechezi při generální audienci věnoval papež František opět stáří a jeho hodnotě. Zamyslel se nad tím, jak mohou senioři předávat své zkušenosti mladším generacím.


Děti války

Ruská válečná mašinérie připravila statisíce ukrajinských dětí o jejich bezstarostné dětství. Podle psychologů je přitom pocit bezpečí a fungující rodina pro jejich zdravý vývoj naprosto zásadní. Do dětského světa malých uprchlíků často pronikají obavy, se kterými se nedokážou vyrovnat ani jejich rodiče.


Uprchlíci z Ukrajiny ve Slavkově

Bezbranných uprchlíků z Ukrajiny se ujímají také mnohé farnosti. Třicet z nich se rozhodla ubytovat farnost ve Slavkově u Brna.


Komunitní centrum pro děti uprchlíků

V kostele svatého Vojtěcha  v Praze Dejvicích se otevřelo nové Komunitní centrum Slunečnice. Nabízí pomoc ukrajinským rodinám, které uprchly před válkou. Centrum provozuje pražská Arcidiecézní charita za podpory městské části Praha 6.


Festival Jeden svět

Letošní festival dokumentárních filmů Jeden svět probíhá do 3. dubna ve 25 městech po celé republice. Letošní téma „Cesty svobody“ obrací pozornost k místům, kde lidé nemohou žít v osobním ani společenském bezpečí. Na osmdesát snímků z celého světa ukazuje, jak je svoboda a demokracie křehká a zranitelná.


30 let od smrti kardinála Františka Tomáška

V srpnu před třiceti lety zemřel kardinál František Tomášek. V Boskovicích připomněla blížící se výročí přednáška historika Jaroslava Šebka.
Diáře


Praha, 25. března

Umělci pro Ukrajinu

Národní galerie Praha zve do Veletržního paláce na večer tance a hudby. Vystoupí houslový virtuos Pavel Šporcl, tanečníci z Movement Factory a další. Vstupné pomůže uprchlíkům z Ukrajiny.


Liberec, 25. března

Po stopách Bílé hory a Komenského

Po stopách Bílé hory a Jana Amose Komenského se vydá přednáška s promítáním. Uskuteční se v Liberci a přednášet i promítat bude duchovní-jáhen Vítězslav Lorenovicz.


Český Těšín, 25. – 27. března

Duchovní obnova pro rozvedené

Postní duchovní obnova pro rozvedené se bude konat v Exercičním domě v Českém Těšíně. Provázet jí bude rektor poutního kostela Hory Matky Boží v Králíkách P. Karel Moravec.


Litoměřice, 26. března

Poutní slavnost

Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně připravuje Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích spolu s děkanstvím. Celodenní program bude v bývalém jezuitském kostele. 


Tasovice, 26. března

Pouť pekařů a cukrářů

Tradiční pouť pekařů a cukrářů bude v rodišti sv. Klementa Marie Hofbauera v Tasovicích u Znojma. Mši svatou bude celebrovat biskup Pavel Konzbul. Bude i výstava pekařských a cukrářských výrobků.


Příbram, 27. března

Slavnostní bohoslužba

Slavnostní bohoslužba a setkání k výročí Jana Amose Komenského bude v Příbrami na Březových Horách. Zazní ukázky z Komenského spisů, zpívat bude Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra 

Reportáže Rome reports:

Pope Francis remembers his grandfather who instilled in him a “hatred of war”

Zpravodajství

Premiéra: 24.3.2022

Výroba: 2022