I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

29. 3. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 29.3.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Zasvěcení Ruska a Ukrajiny Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Papež František svěřil Rusko, Ukrajinu a celý svět pod ochranu Neposkvrněného srdce Panny Marie. Přímo ve vatikánské bazilice mu při tomto obřadu ministrovali seminaristé Papežské koleje Nepomucenum.


Křížová cesta za Ukrajinu

Výzvu papeže Františka světu, aby se připojil k modlitbě a zasvěcení Ruska a Ukrajiny Panně Marii, vyslyšela i košická arcidiecéze a řeckokatolická košická eparchie.


24 hodin pro Pána

Celosvětová iniciativa 24 hodin pro Pána se koná každoročně z pátku na sobotu před čtvrtou nedělí postní. I letos se k ní připojilo také Brno.


Kardinál Dominik Duka mezi uprchlíky

Ve spolupráci s Městskou částí Praha 2 připravila pražská Arcidiecézní charita možnost ubytování pro ukrajinské maminky s dětmi. Zařízení navštívil spolu s ukrajinským velvyslancem kardinál Dominik Duka. Uprchlíkům přivezl dárky a požehnal jejich pobytu. Maminky návštěvu pohostily ukrajinskými specialitami. V Praze 2 s Charitou úzce spolupracuje tamní radnice i farnost u kostela svaté Ludmily.


Když mluví zbraně, múzy nemlčí

Ukrajinskou hymnu zazpíval otec a syn v kostele sv. Janů na úvod charitativního večera plného hudby a umění. Do pomoci uprchlíkům se v Opavě zapojila také houslistka Jelizaveta Pruska, která hraje už několik let ve Slezském Divadle.


Festival světla a umění v Plzni

Do centra Plzně se v plné kráse vrátil festival BLIK BLIK, tedy festival světla a umění ve veřejném prostoru. Šestý ročník uvedl patnáct zastavení na zhruba tříkilometrové trase. Zcela jedinečná byla světelná instalace v katedrále sv. Bartoloměje.


Století Pěveckého sboru slovenských učitelů

V Bratislavě v koncertní Mojzesově síni se konal jubilejní koncert. Pěvecký sbor slovenských učitelů oslavil 100 let existence. Byl založen v březnu v roce 1921.Diáře


Praha, 31. března

Vojtěcha Hasmandová

Večer v pražském centru Dominikánská 8 přiblíží osobnost řádové sestry a generální představené kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského Vojtěchy Hasmandové.


Olomouc, 1. dubna

Železný poutník

Postní pěší pouť s názvem Železný poutník začne na Svatém Kopečku. Po cestě dlouhé padesát kilometrů stanou poutníci druhý den ráno před bazilikou na Svatém Hostýně.


Luhačovice, 1. – 3. dubna

Návštěva sestry Angeliky

První den své návštěvy v Luhačovicích se sestra Angelika zúčastní slavnostního zakončení manželských kurzů. Další den: beseda, mše sv., večer chval, pak literární kavárnička


Rožmitál pod Třemšínem, 1. – 3. dubna

Jak naplnit prázdné hnízdo?

Na setkání v Rožmitále pod Třemšínem jsou zváni hlavně rodiče, kterým odcházejí nebo odešly děti z domova. Víkendem s přednáškami a dalším programem budou provázet manželé Poláčkovi.


Kašperské Hory, 2. dubna

Zvony pro Šumavu

Slavnostní premiéra filmového dokumentu Zvony pro Šumavu se uskuteční v Kašperských Horách. Před projekcí bude otevřena výstava obrazů a fotografií Moniky Lanz.


Kameničky, 2. dubna

Žehnání novodobé křížové cesty

Novodobou křížovou cestu v Kameničkách požehná královéhradecký biskup Jan Vokál. Venkovní zastavení vytvořil umělecký kovář Pavel Tasovský ze žuly a kovových výkovků.


Zpravodajství

Premiéra: 29.3.2022

Výroba: 2022