I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

7. 4. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 7.4.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Generální audience papeže Františka

Na závěr generální audience se papež František modlil za ukončení války na Ukrajině. Odsoudil nedávná zvěrstva v Buči, kde se ruští vojáci dopouštěli zločinů na civilním obyvatelstvu.

Pomoc uprchlíkům ze Španělska

Gloria chtěla jet do Polska pomoci ukrajinským uprchlíkům dostat se do Španělska, kde by mohli žít v hostitelských rodinách. Protože potřebovala auto, umístila na svůj instagramový účet inzerát.


Ostatky čtyř světců v olomoucké katedrále

Čtyři významné osobnosti evropských i světových dějin, které za svého života navštívily Olomouc, se 2. dubna vrátily natrvalo. Jejich ostatky byly uloženy v katedrále sv. Václava. Slavnostní mši svatou celebroval arcibiskup Jan Graubner.


Kající bohoslužba na Svatém Antonínku

Každé první úterý v měsíci se na Svatém Antonínku schází skupina kněží ke kající bohoslužbě. Společně s věřícími prosí za odpuštění kněžských poklesků vlastních i svých spolubratrů. Prosí za vlastní posvěcení, vytrvání v dobrém a nová kněžská a řeholní povolání.


Práce pro zdravotní sestry z Ukrajiny

Váleční uprchlíci z Ukrajiny, kteří obdrželi takzvané vízum strpění, u nás mohou od 21. března legálně pracovat. Jen za březen našlo práci téměř 13 tisíc z nich. Dalších 10 tisíc se zaregistrovalo na úřadu práce. Tři zdravotní sestry z Ukrajiny našly práci v pražském IKEMu.


V kříži najdu vše, co hledám

Výstava sbírky křížů manželů Hojgrových doprovázená úryvky básně „Salve mundi salutare“ Arnulfa z Lovaně v překladu biskupa Josefa Hrdličky – to je ve zkratce obsah výstavy „V kříži najdu vše, co hledám“, která otevírá letošní prohlídkovou sezónu a olomouckém arcibiskupském paláci.

Nová církevní škola v Sudici

V Sudici u Boskovic probíhá rekonstrukce historické budovy evangelické školy. Už od září v ní bude nová církevní základní a mateřská škola.Diáře


Sloup, 8. dubna

Hlavní pouť

Po třech letech se bude konat hlavní pouť ve Sloupu o Květném pátku. Program nabízí slavení sedmi mší svatých, dopolední bohoslužbě bude předsedat pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul.


Hejnice, 9. dubna

Pašijový koncert

Pašijový koncert se uskuteční v kostele Navštívení Panny Marie v Hejnicích. Účinkovat budou věhlasné dětské sbory Severáček z Liberce a Motýli ze Šumperka.

Praha, 10. dubna 

Šaty dělají člověka

Módní přehlídka v pražském kostele U Martina ve zdi představí ukrajinské kroje, romské kostýmy, muslimské oděvy i taláry různých církví. Zpívat bude ukrajinská skupina a zapojí se mnozí další.


Praha, 10. dubna

Josef Bohuslav Foerster: Stabat Mater

Na Stabat Mater Josefa Bohuslava Foerstera zve smíšený pěvecký sbor MáTa a Arcidiecézní charita Praha. V kostele v Nerudově ulici zazní i další duchovní skladby mistrů.


Zelená hora, 10. dubna

Ekumenická modlitba za mír

Ekumenická modlitba za mír se uskuteční na Květnou neděli na Zelené hoře. Povede ji P. Vladimír Záleský s duchovními ostatních křesťanských církví a sborů, zve i všechny Ukrajince v kraji.


Hradec Králové, 10. dubna

Joseph Haydn: Sedm slov vykupitelových

Oratorium Josepha Haydna Sedm posledních slov vykupitelových na kříži zazní v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové. Účinkují sólisté a Pražákovo kvarteto.

Reportáže Rome reports:
Pope Francis condemns “horrific cruelty” committed against civilians in Bucha
​Spanish caravan brings 65 Ukrainian refugees to safety


Zpravodajství

Premiéra: 7.4.2022

Výroba: 2022