I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

14. 4. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 14.4.2022

Výroba: 2022

Reportáže

Generální audience papeže Františka

Při generální audienci pozval Papež František křesťany ke slavení Svatého týdne. Jak řekl, Ježíš nám přišel přinést pokoj. Ne v politickém smyslu, ale pokoj, který respektuje svobodu lidí.

Připravované cesty papeže Františka

Navzdory svým zdravotním potížím papež František nadále zvyšuje počet mezinárodních setkání. Jeho připravované cesty směřují v červenci do Afriky a v září do Kazachstánu.


Relikvie Kristova kříže v Římě

Bazilika svatého Kříže v Jeruzalémě je jedním ze sedmi hlavních římských kostelů. Podle tradice jsou v něm uloženy ostatky Kristova kříže, který Jeruzalémě nalezla svatá Helena.


Křížová cesta na Velehradě

Každoročně v úterý ve Svatém týdnu pořádá Stojanovo gymnázium křížovou cestu Velehradem. Pravidelně se jí účastní škola, farnost, členky Kongregace sester svatých Cyrila a Metoděje, členové Matice velehradské i lidé z ústavu sociální péče, doprovázení studenty gymnázia.


Uprchlíci z Ukrajiny v Rajhradě

V klášteře sester Těšitelek v Rajhradě jsou ubytovaní ukrajinští uprchlíci. Utečenci nejen z této země tu byli ubytováni už za druhé světové války.


Diakonie na pomoc uprchlíkům

Dlouholeté zkušenosti Slezské církve evangelické augsburského vyznání a Slezské diakonie se sociálně potřebnými lidmi i spolupráce s charitativními organizacemi i církvemi na Ukrajině pomohly rychle nastartovat účinnou pomoc válečným uprchlíkům ve Slezsku


Záchrana pro pacienty s infarktem

V srdci sídlí naše láska a milosrdenství, ale srdce je také motorem našeho života. Před třiceti lety použili lékaři v pražském IKEMu při léčbě akutního infarktu myokardu v tehdejším Československu poprvé metodu takzvané koronární angioplastiky. Od té doby se díky ní podařilo zachránit tisíce životů.Diáře


České Budějovice, 15. dubna

Křížová cesta na náměstí

Křížovou cestu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích projde s věřícími biskup Vlastimil Kročil. Postavení křížové cesty bude předcházet tesání dřevěných křížů přímo na náměstí.


Zlatá Koruna, 17. dubna

Velikonoční koncert

Na Velikonočním koncertu v kostele ve Zlaté Koruně bude účinkovat Velešínský chrámový sbor a orchestr. Přednesou skladby Johana Sebastiana Bacha, Georga Fridricha Händela a Jiřího Pavlici.


Praha, 18. dubna

Velikonoční koncert

Velikonoční koncert bude rovněž v Praze v kostele Svaté rodiny. Hudba Mozartova, Monteverdiho a dalších mistrů zazní v podání Břevnovského chrámového sboru a orchestru.


Železný Brod, 18. dubna

Poděkování za 90 let života

V kostele svatého Jakuba v Železném Brodu bude mše svatá s poděkováním za devadesát let života děkana P. Zdeňka Maryšky. Celebruje litoměřický biskup Jan Baxant.


Bratislava, 19. dubna

Koncert pro Ukrajinu

V bratislavské katedrále zazní duchovní hudba v podání barytonisty Vladimíra Chmela, sopranistky Nao Higano a varhanice Žofie Bendíkové. Výtěžek pomůže v Bratislavě ubytovaným Ukrajincům.


Uherský Brod, 20. dubna 

Archeologické nálezy

Křesťanská akademie v Uherském Brodu zve na přednášku ředitele Muzea Jana Amose Komenského a archeologa Miroslava Vaškových. Tématem budou místní archeologické nálezy.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis: Current armed aggression is "a blasphemous betrayal" of God

Pope and Patriarch potential meeting in Jerusalem and a papal trip to Kazakhstan

Relics of Christ’s crucifixion inspire pilgrims in Rome for Holy Week

Zpravodajství

Premiéra: 14.4.2022

Výroba: 2022