I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

19. 4. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 19.4.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Velikonoční triduum ve Vatikánu

Sobotní vigilie byla jedním z důležitých okamžiků Svatého týdně ve Vatikánu. Při zvěstování Kristova vzkříšení se zcela rozsvítila bazilika svatého Petra. Velikonoční vigilii nepředsedal papež František, ale kardinál Giovanni Battista Re.

95 let Benedikta XVI.

Emeritní papež Benedikt XVI. oslavil v sobotu 95 let. Zůstává bystrý jako vždy, ačkoli věk si na něm fyzicky vybral daň. Poslední období bylo pro emeritního papeže velmi těžké. V roce 2020 mu zemřel jeho bratr a počátkem roku 2022 byl obviněn z pochybení ve čtyřech případech zneužívání v době, kdy byl mnichovským arcibiskupem.


Křížová cesta v Bánově

Na Velký pátek proběhla v Bánově křížová cesta kterou ztvárnila zdejší mládež formou obrazů jednotlivých zastavení. Mohli tak společně s dalšími věřícími rozjímat nad posledními okamžiky našeho pána Ježíše Krista.

Sociální podnik má zaměstnání i pro uprchlíky

Nezaměstnanost osob se zdravotním postižením v regionu Těšínského Slezska je závažným problémem a pravděpodobnost jejich pracovního uplatnění je dost nízká. Výraznou pomocí v této oblasti je sociální podnik Ergon v Třinci, na jehož vzniku má svůj podíl také Slezská diakonie.


Výročí úmrtí kardinála Špidlíka

Na bílou sobotu si v Boskovicích připomenuli 12 let od úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka.


Koncert v Kolíně

V chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně se konal Velikonoční koncert sboru Cantores Cantant a jeho hostů, na němž zazněla skladba Stabat mater Antonína Dvořáka.

Řeholník je oblíbený youtuber

„Ahoj, theonauti. Dnes začíná nové setkání s novou náplní a novým stylem.“ Jmenuje se páter Abel de Jesús. Na sociálních sítích mluví o Bohu a naplňuje statisíce lidí nadšením. Něco, co nebylo v jeho plánech.
Diáře


Lovosice, 21. dubna

Velikonoční koncert

Velikonoční koncert na podporu Charity se uskuteční v kostele sv. Václava v Lovosicích. Vystoupí dětské sbory Koťata a Koťátka, sbor gymnázia Tutti Pazzi a Lovosický chrámový sbor.


Brno-Židenice, 22. dubna

Matka Rosa Vůjtěchová

Výstava o životě a díle služebnice Boží Matky Rosy Vůjtěchové bude zahájena po mši svaté v kostele v Brně - Židenicích. Promluví postulátorka kanonizačního řízení sestra Františka Elena Sebíňová,


Hradec Králové, 22. - 24. dubna

Kurz psaní ikon

Na kurz psaní ikon spojený s duchovní obnovou zve Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové. Kurz v Novém Adalbertinu povede paní Ludmila Adlerová.


Koclířov, 23. dubna

Respektovat a být respektován

Na setkání v Koclířově jsou zváni svobodní, vdovci a rozvedení starší pětatřiceti let. Začne mší svatou, odpoledne bude program pokračovat zamyšlením nad tématem Respektovat a být respektován.


Libice nad Cidlinou, 23. dubna

Svatovojtěšská pouť

Tradiční svatovojtěšská pouť v Libici nad Cidlinou začne adorací. Poutní mši svatou bude celebrovat biskup Jan Vokál. Následovat bude modlitba na bývalém Slavníkovském hradišti.


Opočno, 23. dubna

Žehnání varhan

V klášterním kostele v Opočně bude slavnostní mši svatou spojenou s žehnáním varhan celebrovat královéhradecký biskup Jan Vokál. Následovat bude varhanní koncert Pavla Svobody.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis cites Einstein-Russell disarmament manifesto in Urbi et Orbi

Pope Emeritus Benedict XVI turns 95 this Saturday

​The adventures of a friar turned YouTuberZpravodajství

Premiéra: 19.4.2022

Výroba: 2022