Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

10. 5. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 10.5.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Nedělní modlitba Regina Coeli

V pozdravu po skončení modlitby Regina Coeli vzpomněl papež na národy, které trpí následky války. Vrátil se k myšlenkám na ty, kteří prožívají válečné drama na Ukrajině.


Liturgický institut sv. Anselma

Papežský liturgický institut svatého Anselma si připomíná šedesát let od svého založení. V promluvě na setkání s jeho studenty a profesory papež zdůraznil, že liturgické reformy v církvi by neměly vést k rozdělení v jejím srdci.


Studentský Velehrad

Velehrad hostil už šestnácté celostátní setkání vysokoškoláků. Na jeho organizaci se podílí tým dobrovolníků. Letošní bohatý program nabídl účastníkům příležitost vytvořit společenství se svými vrstevníky a třeba i diskutovat o vztazích, povolání, víře i každodenním životě.


Slavnost svatého Josefa v Brně

Na slavnost svatého Josefa připravily Cyrilometodějské církevní školy v Brně pestrý program pro žáky i celé rodiny. Novou sochu sv. Josefa v areálu školy požehnal biskup Pavel Konzbul.


Obrazy a duchovní zamyšlení na Hradčanech

V karmelitánské Fortně na Hradčanském náměstí se potkává spiritualita s uměním a problémy běžného života. Na začátku května bylo nádvoří kláštera spolu s přilehlým kostelem svědkem uměleckého hapeningu s obrazy a duchovními zamyšleními Ivany Noble


Poděkování za pomoc Ukrajině

Kněží moravské eparchie pravoslavné církve se sešli se svým biskupem vladykou Izaiášem, aby slavili liturgii v brněnském chrámu svatého Václava.


Těstoviny od lidí s handicapem

Poslední dva roky, které se nesly ve znamení covidové pandemie, byly náročné. Mezi nejvíce postižené obory patří gastronomie. Problémy se nevyhnuly ani malé výrobně těstovin v Mníšku pod Brdy, ve které už osm let pracují lidé se zdravotním postižením.
Diáře


Brno, 11. května

Koncert pro nemocnici u sv. Anny

Koncert v brněnské katedrále bude poděkováním za namáhavou a obětavou službu zdravotníků. Díla Vivaldiho a Mozarta přednese katedrální sbor, orchestr a hosté, na varhany bude hrát Dagmar Kolařová.


Olomouc, 11. května 

Válka na Ukrajině a její důsledky

Křesťanská akademie v Olomouci zve na besedu s šéfredaktorem Respektu Erikem Taberym. Tématem setkání v Arcidiecézním muzeu bude Válka na Ukrajině a její důsledky.


Praha, 12. května

Žena ať v církvi promluví

V pražském centru Dominikánská 8 bude představena kniha Zdeňka Jančaříka o ženách v Bibli, církevních dějinách a současné církvi. Hosty setkání budou autor knihy a Mirei Ryšková.


Plzeň, 12. května

Mše svatá v Meditační zahradě

V  Meditační zahradě v Plzni bude slavena mše svatá  k výročí posvěcení kaple svatého Maxmiliána Kolbe. Po jejím zakončení bude koncert plzeňské jazzové skupiny Džangobells.


Strakonice, 12. května

Inkvizice, čarodějnictví, kolonialismus

Historik a kněz prof. Tomáš Petráček přednáší o dějinách křesťanství v souvislostech, které pomáhají odhalit novou realitu. Zve farnost a křesťanská akademie Strakonice.


Roztoky u Prahy, do 4. září

Včela – Cesta do včelího města

Interaktivní výstava v muzeu v Roztokách nabízí zajímavý pohled na včely a na organismus včelstva. Návštěvníci poznají zblízka život v úlu, nechybí ani zvukové a vizuální efekty.

Zpravodajství

Premiéra: 10.5.2022

Výroba: 2022