I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

31. 5. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 31.5.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Nový brněnský biskup

Na svátek Nanebevstoupení Páně jmenoval papež novým diecézním biskupem Pavla Konzbula. Dosavadní pomocný biskup a generální vikář se stává čtrnáctým biskupem brněnské diecéze. K jeho jmenování se v Brně konala tisková konference.


Beatifikační proces Elišky Pretschnerové

Slavnostní mše svatá v katedrále v Hradci Králové ukončila diecézní část beatifikačního procesu sestry Elišky Pretschnerové. Celebrantem byl pomocný biskup Josef Kajnek. Slavnosti se zúčastnila i generální představená kongregace školských sester sv. Františka sestra Frances Marie Duncan.


Pouť domácího hospice Antonínek

U kaple sv. Antonína na Blatnické hoře se konala pouť domácího hospice Antonínek, který spadá pod Charitu v Uherském Hradišti a také v Uherském Brodě. Přišli hlavně pracovníci hospice a příbuzní a přátelé těch, kteří nás nedávno opustili a kterým byl hospic v jejich posledních dnech nablízku.


Udílení cen Přístav 2022

Ceny Přístav udělila Česká rada dětí a mládeže už podevatenácté. Jsou oceněním za podporu mimoškolních aktivit dětí a mládeže a vyjadřují také uznání představitelům veřejné správy a samosprávy za osobní přínos k rozvoji mimoškolní výchovy. Stovka oceněných z minulých let se letos rozšířila o dalších devět osobností.


Výročí Oblastní charity Rajhrad

Charita Rajhrad oslavila v květnu trojí výročí. Zaměstnanci hospice sv. Josefa vyzdobili k této příležitosti schodiště citáty.


Století velikána

V Žilině uvedli nový film o akademickém sochaři Alexandru Trizuljakovi.


Česká umělá srdce bijí už 19 let

Už téměř dvacet let pomáhají českým pacientům při akutním selhání srdce mechanické srdeční podpory. Díky nim se až 80 procent nemocných dožívá transplantace. Pražský IKEM, který u nás s tímto programem začal, patří k nejúspěšnějším centrům nejen v Evropě.

Zpravodajství

Premiéra: 31.5.2022

Výroba: 2022