Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

2. 6. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 2.6.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE

Setkání podnikatelů na Velehradě

Hlavním tématem konference křesťanských podnikatelů na Velehradě byla motivace lidí. Setkání otevřelo také otázky spojené s nastavením firemní kultury a budováním trvalé důvěry. Celodenní program však počítal nejen s účastí podnikatelů, kteří tráví celý týden v práci: myslel i na jejich rodiny s dětmi.

Pomoc válečným uprchlíkům

Prostory bývalého kláštera sester voršilek v Brně byly přebudovány na 22 bytových jednotek. Zdarma tu může být ubytováno až 130 uprchlíků z Ukrajiny.

Den dětí na církevní škole v Košicích

Den dětí se slaví téměř v celém světě. Ve Spojené škole svatých Košických mučedníků ve východoslovenské metropoli ho děti oslavily s těmi, kteří jsou jim po celý školní rok nejbližší.

Knihy v ukrajinštině zdarma

Válka na Ukrajině trvá už víc jak tři měsíce a pomoc uprchlíkům z této země má nejrůznější podoby. Jednou z nich je iniciativa sester Paulínek, které ve svém pražském knihkupectví u kostela Panny Marie Sněžné nabízejí zdarma knihy v ukrajinštině. Je také možné objednat si je online.


Ukrajinské speciality v Pražské tržnici

V Pražské tržnici se otevřel Food Truck Point s ukrajinskými specialitami. Cílem projektu je pomoci ukrajinským občanům. Stánek s typickými ukrajinskými jídly pomáhá nasytit nejen Ukrajince, ale dává také zaměstnání uprchlým ženám. Pracuje tu i paní Maria, která pochází ze Zakarpatské Ukrajiny. 


Křížová cesta ve Zlíči

Nová křížová cesta stojí ve Zlíči poblíž Babiččina údolí. Svými díly se na ní podílelo více než deset umělců z celé republiky. U první myšlenky jejího vybudování na pahorku s kapličkou byl majitel pozemku a autor jednoho zastavení Zdeněk Křička. Po šesti letech práce se o ni s radostí dělí autoři s veřejností.Z DIÁŘE

 

Praha, 4. června

Ženskost jako dar a zdroj

Školením v Pastoračním středisku v Praze bude provázet psychoterapeutka, rodinná poradkyně a motivační kouč Uliana Andrusiv. Na programu budou přednášky, interaktivní práce a konverzace. 

Zlatá Koruna, 4. června

Koncert souboru Musica Bohemica

V koncertu souboru Musica Bohemica ve Zlaté Koruně zazní mimo jiné písně z Hořických pašijí a písně lidové, Bachův Chorál nebo „Aleluja, Amen“ Georga Fridricha Händela.

Brno, 4. června

Jak ošetřit sebe sama, abychom mohli dávat

V brněnské katedrále se uskuteční „Setkání dobrovolníků v pastorační péči ve zdravotnictví a sociálních službách“. Naplní ho mimo jiné přednáška, mše svatá a vyslání absolventů kurzu do služby.

Hradec Králové, 5. - 12. června

Týden otevřených kostelů

Týden otevřených kostelů v Hradci Králové chce představit křesťanství a Ježíše Krista co nejširšímu spektru lidí. Cílem je také rozšířit povědomí o historicko-kulturním dědictví křesťanství.

Uherský Brod, 8. června 

Arcibiskup Josef K. Matocha

Na přednášku s názvem „Olomoucký arcibiskup Josef Karel Matocha“ zve křesťanská akademie v Uherském Brodě. Přednášet bude historik premonstrát P. Jindřich Zdík Zdeněk Charouz.

Opava a Ostrava, 8. – 12. června

Beethovenův Hradec

Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec se zúčastní na čtyřicet mladých klavíristů z Evropy a Asie. Kvůli opravě zámku bude soutěž v Opavě a Ostravě a celá bude přístupná veřejnosti.

České Budějovice, 10. června

Výročí úmrtí biskupa Josefa Hloucha

K padesátému výročí úmrtí českobudějovického biskupa Josefa Hloucha bude mši svaté v katedrále předsedat biskup Vlastimil Kročil. Po obřadu bude zahájena výstava fotografií.

Hradec Králové, 10. června

Okolo Hradce

Společné cykloputování po kostelích a dalších zajímavostech v krásné přírodě Královéhradecka začne u kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie. Celá trasa je dlouhá 36 kilometrů.

Zpravodajství

Premiéra: 2.6.2022

Výroba: 2022