I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

21. 6. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 21.6.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE


Rok po tornádu

Před rokem 24. června udeřilo na jižní Moravě tornádo. V Moravské Nové Vsi bude mši svatou k výročí celebrovat biskup Pavel Konzbul. Tam jsme také sledovali, co všechno se v průběhu uplynulého roku podařilo opravit.


Poutní bohoslužba v Prešově

V Řeckokatolickém kněžském semináři blahoslaveného Pavla Petra Gojdiče v Prešově se konala slavnostní poutní bohoslužba ke Svaté Trojici. Setkání poté bylo i příležitostí k zamyšlení nad teologickým vzděláváním slovenských řeckokatolických bohoslovců.


Uložení ostatků lidí bez domova

Zastupitelstvo Prahy 4 zakoupilo na krčském hřbitově místo pro uložení uren těch, kteří zemřeli bez příbuzných či přátel. První urny s ostatky zemřelých byly pietně uloženy do hrobu při malé ekumenické slavnosti.


Den seniorů v Dolních Počernicích

V komunitním centru, které nese název Jako doma, uspořádala pražská městská část Dolní Počernice setkání pro seniory. Centrum nabízí řadu aktivit obyvatelům všech generací. Součástí slavnosti byl také pořad Pavla Nového a písničkáře Břetislava Sekáče Čaňa.


Nová šance pro Buďánky

Pražská dělnická osada Buďánka byla svébytnou venkovskou kolonií uprostřed velkoměsta. Žila si sama pro sebe, ale když přišli zdejší dělníci o práci, začala upadat. Už několik let se místní lidé snaží o její obnovu. Rádi by tu vytvořili nekomerční kulturní centrum, které by sloužilo lidem z širokého okolí. Z DIÁŘE

 

Praha, 23. června

Řeckokatolická bohoslužba

Řeckokatolická bohoslužba – liturgie svatého Jana Zlatoústého se koná u hrobu mučednice svaté Ludmily v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě. Ke společné modlitbě zve apoštolský exarchát.


Olomouc, od 23. června

Vidět umění očima restaurátora

Výstava v Arcibiskupském paláci v Olomouci přiblíží zájemcům proces restaurování v minulosti i s využitím dnešních technologií. Ppřipomene i letošní výročí arcibiskupa Theodora Kohna.


Kostelany, 23. – 24. června

600 let obce

Šest set let od svého vzniku slaví obec Kostelany na Kroměřížsku. Slavnostní mši svatou bude celebrovat biskup Antonín Basler. Historii obce připomene výstava. K pestrým oslavám přispějí také hasiči.


Brno, 24. června

Slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova 

Adorační den petrovské farnosti na slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova  vyvrcholí pontifikální bohoslužbou. V brněnské katedrále ji bude slavit biskup Vojtěch Cikrle.


Rajhrad, 24. června

Vzpomínka na bl. Karla Rakouského

Na blahoslaveného Karla Rakouského se bude vzpomínat v klášteře sester těšitelek v Rajhradě u Brna. Program zahájí modlitby a meditace, mši svatou bude slavit biskup Pavel Konzbul.


Dolní Kounice, 24. - 26. června

Festival Kefasfest

V areálu kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích se uskuteční další ročník hudebního festivalu Kefasfest. Vystoupí písničkář Michal Horák, kapela JASNO, rappeři Isaac Records a řada dalších.


Opava-Jaktař, 25. června

Opava:Hradec nad Moravicí

Fotbalové utkání mezi farnostmi Opava a Hradec nad Moravicí se uskuteční na orelském hřišti v Jaktaři. Hráčům obou týmů na zahájení hry požehná delegát ad omnia P. Jan Czudek.


Praha, 25. a 26. června

Klášter a kostel sv. Gabriela

V interiéru pražského benediktinského kostela sv. Gabriela se dochovaly jedinečné beuronské malby i původní mobiliář. Návštěvníci je mohou obdivovat při komentovaných prohlídkách.

Zpravodajství

Premiéra: 21.6.2022

Výroba: 2022