I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

23. 6. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 23.6.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE


DOBROpiknik jako poděkování

Už popáté se v Brně uskutečnila akce s názvem DOBROpiknik. Diecézní charita Brno a další organizace jí děkují svým dobrovolníkům.


Jedinečná krajina

Konference nazvaná „Novohradské hory - jedinečná krajina“ se zabývala možnostmi zachování ojedinělé přírodní a historické hodnoty. Debaty se účastnili odborníci i místní obyvatelé a aktivisté. Je možné, aby si Novohradské hory, které byly v minulosti utvářeny na základě hlubokých křesťanských myšlenek, zachovaly svůj jedinečný ráz i do budoucna?


Varhanní léto v Brně

Začalo léto astronomické a v Brně na Petrově také léto Varhanní. Jednou za čtrnáct dnů vždy ve čtvrtek večer si můžete přijít poslechnout koncert v katedrále sv. Petra a Pavla.


Záchrana nádobí po babičkách

Ve středočeském Oseku sídlí poslední smaltovna litiny v Evropě, ve které se zabývají renovací výrobků z dob našich babiček. Druhou šanci díky tomu dostávají staré formy na pečení, otlučené hrnce i krásné zahradní výlevky, které by jinak skončily ve sběru. Ještě před pár lety to vypadalo, že tato tradiční výroba u nás zcela zanikne.Z DIÁŘE

 

Frýdek-Místek, 24. - 26. června

Sborové hudební dílny

Ve Frýdku-Místku se sejdou zpěváci a muzikanti, aby pod odborným vedením společně nacvičili vybrané sborové dílo. Na koncertu v místeckém kostele sv. Jana a Pavla je pak představí veřejnosti.


Nové Město na Moravě, 26. června

Slavnostní bohoslužby

Při slavnostních bohoslužbách v Novém Městě na Moravě budou pověřeni ke kantorské službě absolventi Semináře církevní hudby Evangelické akademie. Zazní vokální a varhanní hudba.


Velká Bíteš, 26. června

Ostatky sv. Jana Pavla II.

Při slavnostní mši svaté ve Velké Bíteši instaluje biskup Vojtěch Cikrle relikviář s ostatkem sv. Jana Pavla II. Požehná také novou techniku dobrovolných hasičů, kteří slaví 150 let svého sboru.


Olomouc, 30. června

Výročí posvěcení katedrály

Mše svatá k výročí posvěcení katedrály svatého Václava v Olomouci bude příležitostí k poděkování arcibiskupu Janu Graubnerovi za dlouholetou službu v čele arcidiecéze.


Hukvaldy, 25. června

L. Janáček: Příhody lišky Bystroušky

Příhody lišky Bystroušky provede v oboře na Hukvaldech operní soubor libereckého Divadla F. X. Šaldy. Opera Leoše Janáčka je oblíbená u všech diváckých generací.


Broumov, od 1. července

Codex Gigas

V broumovském klášteře bude vystavena kopie největší rukopisné knihy světa, Codexu Gigas. K vidění bude při speciálních prohlídkách. Originál bible je v Královské knihovně ve Stockholmu.


Sobotín, do 3. července

Bílá růže z Čech

Naučná hra pro rodiny s dětmi začíná v Sobotíně u vchodu do kostela, po zhruba dvou kilometrech končí u fary. Připravili ji farníci k oslavě blahořečení sestry Marie Paschalis Jahnové.


Teplá, do 31. srpna

Výstava textilních obrazů

Textilní obrazy a trojrozměrné objekty vystavují členky Bohemia Patchwork v klášteře Teplá u Mariánských Lázní. K vidění jsou například práce na téma Pražské Jezulátko nebo japonské inspirace.

Zpravodajství

Premiéra: 23.6.2022

Výroba: 2022