I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

28. 6. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 28.6.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE

100 let Charity v Čechách a na Moravě

Česká Charita symbolicky zahájila oslavy stého výročí svého vzniku. V Praze pozvala novinářskou obec do malostranského kostela svatého Tomáše, aby ji seznámila se svou historií, službami, které v současnosti nabízí, i svými plány pro nejbližší budoucnost.


100 let od orelského sletu v Brně

O posledním červnovém víkendu si Orel připomínal sto let od všeorelského sletu v Brně. Oslav 100 let orelského sletu v Brně se zúčastnilo více než 2000 lidí. Dobrou zprávou je, že rekord ve štafetovém běhu byl překonán. Běželo 383 běžců.


Česko-ukrajinská knihovna v Praze

Nedaleko Staroměstského náměstí v Praze vznikla veřejná knihovna pro obyvatele Ukrajiny, kteří jsou na útěku před ruskou agresí ve své zemi. Čtenářům umožňuje zapůjčit si knihy v rodném jazyce.


Setkání tiskových mluvčí v Tiraně

V albánské Tiraně se konalo třídenní setkání tiskových mluvčích biskupských konferencí Evropy. Za naši republiku se ho zúčastnila vedoucí tiskového střediska České biskupské konference Monika Klimentová. Po nějaké době bylo setkání opět osobní, protože v době kovidové se i mluvčí setkávali pouze online. Zasedání otevřel apoštolský nuncius v Albánii Mons. Luigi Bonazzi.


Duchovní obnova v Hlohovci

V Hlohovci se konala duchovní obnova s Jamesem Manjackalem.


Oslava patrocinia kostela v Blažovicích

Farnost Blažovice slavila patrocinium svého kostela Nejsvětějšího srdce Páně. Připomněla si také 140 let od úmrtí rodáka Šebestiána Kubínka, nazývaného apoštolem dobré knihy.

Z DIÁŘE

 

Ostrava, od 28. června

Obrazy pro Soivu

V katedrále Božského Spasitele v Ostravě byla otevřena výstava Radany Parmové. Výtvarnice a učitelka biskupského gymnázia se dlouhodobě věnuje romským dětem, podpořit je chce i svou tvorbou.


Praha, 29. června

Svátek apoštolů sv. Petra a Pavla

Na mši svatou k připomenutí apoštolů sv. Petra a Pavla zve Královská kolegiátní kapitula na Vyšehradě. Liturgii doprovodí Břevnovský chrámový sbor pod vedením Adolfa Melichara.


Praha, 29. června

Mše svatá v bazilice na Strahově

Na slavnost apoštolů sv. Petra a Pavla bude v Praze mše svatá také v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Doprovodí ji hudba mistra italské renesance da Palestriny.


Velehrad, 29. června

Hudbou k srdci

Koncert mladých se koná ve velehradské bazilice. Vystoupí smyčcový soubor RB:BOYS & Radek Blahuš, slovenský soubor Piarissimo a pěvecký sbor Stojanova gymnázia.


Kroměříž, od 29. června

Piaristé na Moravě a ve Slezsku

Výstava v Kroměříži představí moravské a slezské lokality, ve kterých působili piaristé. V expozici jsou i předměty s nimi spjaté, například odborné publikace, vědecké přístroje, liturgické oděvy a relikviáře.


Fulnek, 29. června

Hudební výlet

Cílem jednoho z Hudebních výletů Svatováclavského hudebního festivalu je Fulnek. V přednesu Stadlerova klarinetového kvarteta a Martina Gurbaľa zazní mimo jiné Dvořákovy Biblické písně.


Plzeň, 30. června

Pohádkové náměstí

Pohádkové odpoledne pro všechny děti na závěr školního roku se bude konat na Náměstí republiky v Plzni. Připraveny budou hry a soutěže i workshopy, program vyvrcholí divadelní pohádkou.


Vyšší Brod, 30. června – 3. července

Pěší pouť do Římova

Třetí ročník stokilometrového putování krajinou Novohradských hor se koná u příležitosti římovské pouti k svátku Navštívení Panny Marie. Připomene i vysvěcení římovské Lorety.

Zpravodajství

Premiéra: 28.6.2022

Výroba: 2022