I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

12. 7. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 12.7.2022

Výroba: 2022

Reportáže


200 let obce Karolín

Obec Karolín na Kroměřížsku slavila dvousté výročí svého založení. A současně tu slavili 90 let sboru dobrovolných hasičů. Biskup Antonín Basler požehnal opravenou kapli, kterou před sto lety žehnal arcibiskup Stojan. Lidé si také připomněli oběti první světové války.


Cyrilometodějské dny v Těrchové

V Těrchové se konal 33 ročník Cyrilometodějských dnů.


Národní synodální setkání

Za účasti českých a moravských biskupů, diecézních koordinátorů, zástupců diecézí a exarchátu a dalších významných hostů se na Velehradě uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu.


Žehnaní kříže na hoře Mlyny

Na hoře Mlyny nad východoslovenskou obcí Fričkovce byl na svátek svatých Cyrila a Metoděje požehnán nový kříž. Je napodobeninou kříže v Medžugorje.


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Padesátého šestého ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se jako vždy zúčastnila řada domácích i zahraničních hostů. Od roku 1994 v rámci festivalu působí také ekumenická porota. Oceňuje filmy, jejichž poselství je v souladu s hodnotami Evangelia.


Putování z Velehradu do Nitry

Po loňském úspěšném etapovém putování ke cti svaté Ludmily, kdy se více než sto poutníků zapojilo do cesty z Velehradu do Tetína, se letos otevřela nová výzva: Pouť ke cti sv. Cyrila a Metoděje na trase z Velehradu do Nitry trvala osm dnů a poutníci překonali více než dvě stě kilometrů.

Zpravodajství

Premiéra: 12.7.2022

Výroba: 2022