I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Hrad v nitru

Divadlo na Orlí, DF JAMU

Dramatická tvorba

Premiéra: 28.8.2022

Výroba: 2022

Divadelní inscenace absolventského ročníku Ateliéru muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU v sezóně 2021/2022 inspirovaná stejnojmenným dílem sv. Terezie z Ávily.

“Hrad v nitru” je inspirován stejnojmenným dílem španělské řeholnice Terezie z Ávily (1515-1582). V něm tato neobyčejná žena a reformátorka karmelitánského řádu uvažuje o lidské duši jako o hradu se sedmi komnatami, kterými člověk musí projít, pokud se chce setkat s Bohem i sám se sebou. Je pozoruhodné, že ani pět set let neubralo tomuto duchovnímu spisu na aktuálnosti. Evropa byla tehdy jako dnes opojena. V době Tereziině bohatstvím plynoucím ze zámořských objevů a počínajícím kapitalismem, dnes vědeckým pokrokem a lidskými právy. Tehdy na pokraji třicetileté války, dnes v obavách před globálním konfliktem a ekologickou katastrofou. Tereziin “Hrad v nitru” je pro ten náš inspirací. Inspirací  v hledání “Lusthauzu srdce”, jak o něm necelých padesát let po její smrti psal i náš Jan Amos Komenský.

Scénář a režie: Dodo Gombár,
Autor písňových textů: Emanuel Míšek,
Hudba a hud. nastudování: Josef Fojta,
Pěvecké nastudování: Dada Klementová,
Choreografie: Linda Fernandez Saez,
Dramaturgie: Michal Zetel,
Produkce: Anna Kočová (AV),
Scénografie a kostýmy: Eliška Drastíková,
Zvuk: Jan Smutný

Hrají: Petra Benediktyová, Eliška Horňáková, Míma Krajčová, Lucia Mária Lukačková, Marek Viteker, Alexandra Vostrejžová

Smyčcové kvareto hraje ve obsazení: Barbara Tolarová/ Antonina Tyshko, Kristýna Jungová, Klára Kunz Hegnerová, Katarína Madariová/ Dagmar Barašová.

Dramatická tvorba

Premiéra: 28.8.2022

Výroba: 2022