I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

16. 8. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 16.8.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Den Brna

Druhý srpnový víkend slavila moravská metropole Den Brna. Brňané si tak připomínají úspěšnou obranu města před švédskými vojsky v době třicetileté války. Pestrý program byl také na Petrově.


Celostátní setkání mládeže

Celostátní setkání mládeže se koná jednou za pět roků, tentokrát hostil mladé lidi z celé republiky po celý týden Hradec Králové. Pestrý program naplnily modlitby a katecheze, hudba a spousty neformálních setkání. Účastníkům nabídl program hodně podnětů k zamyšlení, třeba i o víře v naší zemi.


Alternativní školství

Na letošní Letní filmové škole v Uherském Hradišti se debatovalo nejen o filmech. Tématem diskuse ve stanu časopisu Respekt bylo alternativní školství. Hosty byli představitelé tří škol, které se vymykají tradičnímu způsobu vzdělávání. Každá z nich má jinou pedagogickou koncepci.


Luxusní péče o česká miminka

V České republice se každoročně narodí více než sto tisíc dětí. Díky moderní medicíně dnes dostávají šanci na život i předčasně narozené děti, kterým ještě před třiceti lety nebylo možné pomoci. České porodnictví i proto patří mezi nejlépe hodnocené v rámci vyspělého světa. Vždy tomu tak ale nebylo.


Korňa a její živá a mrtvá voda

Prázdniny zdaleka nekončí a tak pro vás máme na závěr ještě tip na výlet nebo mariánskou pouť.
Diáře


Hodonín u Kunštátu, 18. srpna

Pietní shromáždění

Pietní shromáždění k uctění památky obětí holocaustu se koná na místě bývalého takzvaného cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu. Vzpomínka bude i na hřbitově v Černovicích.


České Budějovice, 19. srpna

Kousek Ze/mě

Na druhý ročník přátelského setkání zve charitní Poradna pro cizince a migranty v Českých Budějovicích. Na programu jsou kulturní vystoupení a ochutnávky ze světové kuchyně.


Příchovice u Přeštic, 19. – 21. srpna

Creative

Víkendový minifestival v Příchovicích je určen mladým lidem s tvůrčím duchem. Účastníky čekají kreativní dílny, hudební a taneční workshopy i koncerty a divadelní představení.


Pardubice, 20. srpna

Pouť přátel Likvidace lepry

Nezisková organizace Likvidace lepry zve na tradiční pouť do kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. Mši svatou bude celebrovat Mons. Jan Balík, následuje prezentace této humanitární organizace.


Bystřice pod Hostýnem, 20. srpna

Běh na Svatý Hostýn

Start pětikilometrového běhu na Svatý Hostýn bude v Bystřici pod Hostýnem. Členové Orla vzpomenou také osmdesáté výročí výsadku Anthropoid a zahájí sportovní část Orelské pouti.


Trojmezí u Hrčavy, 20. srpna

Pouť tří národů

Poutníci z České republiky, Polska a ze Slovenska se setkají na hranicích tří zemí u Hrčavy, aby společně prožili mši svatou. Poutníky z naší země povede biskup Martin David.


Osek, 20. - 21. srpna

500 let osecké pouti

Tradice poutí v Oseku u Duchcova je dlouhá pět set let. Poutní mši svatou bude celebrovat biskup Jan Baxant. Dlouhou tradici tamních poutí připomíná výstava starých i novodobých fotografií.


Praha, 21. srpna

Koncert ukrajinských umělců

V koncertu ke Dni nezávislosti Ukrajiny vystoupí duo finalistek soutěže Eurovize Anna a Maria a folklorní soubor Byčkivski. Koná se v malostranském kostele Panny Marie a sv. Kajetána.


Zpravodajství

Premiéra: 16.8.2022

Výroba: 2022