I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

23. 8. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 23.8.2022

Výroba: 2022

Reportáže


Poslední rozloučení s kardinálem Tomkem

V košické katedrále se věřící loučili se zesnulým kardinálem Jozefem Tomkem. Pohřební mše svaté se zúčastnil i krakovský arcibiskup kardinál Stanislaw Dziwisz a ostřihomsko-budapešťský arcibiskup kardinál Péter Erdő. Pohřební obřady vedl kardinál Dominik Duka.


Orelská pouť na Svatém Hostýně

Orlové a jejich příznivci se sešli na tradiční pouti na Svatém Hostýně. Slavnostní mše svatá byla kvůli nepříznivému počasí přesunuta do baziliky. Připomněla i sté výročí orelského sletu v Brně, kterého se účastnily desetitisíce cvičenců. Na závěr bohoslužby byly požehnány prapory.


Setkání přátel časopisu DUHA

Katolický časopis pro děvčata a chlapce DUHA uspořádal tradiční prázdninové setkání v Putimi. Po mnoha slunných dnech bylo trochu uplakané, ale o to vřelejší. Připravený byl bohatý program pro celou rodinu. Mši svatou celebroval břevnovský arciopat Prokop Siostrzonek.


54 let poté

Unikátní fotografie z prvního týdne okupace roku 1968 jsou vystaveny v pražském evangelickém kostele U Martina ve zdi. Dosud nepublikované snímky zachycují atmosféru v Praze a centru Liberce. Jejich autorem je odbojář, překladatel, spisovatel, výtvarník, fotograf a režisér Václav Berdych.


Mezinárodní filmový festival v Locarnu

Ekumenická porota na Mezinárodním filmovém festivalu ve švýcarském Locarnu je nejstarší ekumenickou porotou vůbec. Své první ocenění udělila v roce 1973. Získal je film polského režiséra Krzyztofa Zanussiho Iluminace, který má ve svém programu i televize Noe.


Olympiáda dětí v Košicích

Po celý týden probíhaly v košické farnosti Božího milosrdenství Dětské olympijské hry. Začaly za účasti rodičů zapálením olympijského ohně. Zvítězit mohl jen jeden olympijský tým.
Diáře


Vyšší Brod a Římov, do 28. srpna

Hovory o víře

Týdenní Hovory o víře pořádá ve Vyšším Brodu a Římově Kněžské bratrstvo svatého Petra. Denně je na programu mše svatá, společná modlitba, adorace a přednášky i exkurze s možností osobních setkání.


Olomouc, 25. srpna

Mše sv. za oběti sexuálních deliktů

Mše svatá s modlitbou za oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi bude v klášteře dominikánů v Olomouci. Koncelebranty budou biskupové Zdenek Wasserbauer a Josef Nuzík.


Milotice, 26. - 28. srpna

Pouť k Panně Marii Milotické

Pouť v Miloticích u Kyjova začne mší svatou s přenesením obrazu Panny Marie před oltář. V neděli bude slavnostní mši svatou za obnovu rodin celebrovat

P. Filip Hochman.


Litoměřice, 27. srpna

Koncert v kostele Všech svatých

Desátý ročník Litoměřických svátků hudby pokračuje koncertem v kostele Všech svatých. Účinkují Eva Esterková, Marie Svobodová a Adam Plachetka s doprovodem Plzeňské filharmonie.


Svatý Hostýn, 27. srpna

Pouť rodin

Na Svatém Hostýně budou rodiny děkovat za prázdniny a prosit o požehnání pro následující školní rok. Mši svatou na venkovním pódiu bude celebrovat biskup Josef Nuzík.


Předklášteří u Tišnova, 27. srpna

Mariánská pouť

Hlavním celebrantem poutní mše svaté v Předklášteří u Tišnova bude brněnský biskup Pavel Konzbul. Následovat bude duchovní a doprovodný program pro všechny generace.


Trmice, 28. srpna

Odhalení busty Karla Otčenáška 

V kostele Narození Panny Marie v Trmicích u Ústí nad Labem bude slavnostně odhalena busta arcibiskupa Karla Otčenáška. Mši svatou budou slavit biskupové Jan Baxant a Josef Kajnek.


Olomouc, 31. srpna

Annie Laurent: Islám…

Do Olomouce přijede Annie Laurent, autorka knihy „Islám: Pro ty, kdo o něm chtějí mluvit, ale zatím o něm mnoho nevědí“. Po prezentaci knihy a přednášce bude beseda s autogramiádou.


Zpravodajství

Premiéra: 23.8.2022

Výroba: 2022