I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

20. 9. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 20.9.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE

 

Žehnání nové malby v Košicích

Ve svatyni Božího milosrdenství požehnal košický pomocný biskup novou malbu. V Košicích ve farnosti Božího milosrdenství v těchto dnech slavili 10.let od konsekrace kostela. Při této příležitosti svatyně obdržela nový slavnostní šat.

 

Žehnání kapličky svaté Anny

V Míkovicích u Uherského Hradiště proběhlo žehnání kapličky sv. Anny, která se nachází u vjezdu do obce. U zrodu myšlenky stála místní farnice paní Tvrdoňová a o samotné dílo se postaral ve volném čase Pavel Škrášek.

 

Ostatek blahoslaveného Carla Acutise v Praze

Ostatek blahoslaveného Carla Acutise je do 30. září přítomen ve farnosti sv. Františka z Assisi v Praze na Jižním Městě. Italský teenager, který zemřel v patnácti letech v říjnu 2006 na leukemii, byl na první pohled běžný mladík.

 

Den církevního školství

Minulý pátek se pražská katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha zaplnila studenty a učiteli církevních škol. Sešli se zde při příležitosti slavnostní bohoslužby ke Dni církevního školství, který je v den svátku svaté Ludmily slaven již od roku 2000. Bohoslužbu celebroval pražský arcibiskup Jan Graubner.

 

Lhotecký běh

V duchu motta „Sport a víra může být pro všechny“ se uskutečnil šestý ročník Lhoteckého běhu, který, jako již tradičně, uspořádala římskokatolická farnost při kostele Panny Marie Královny Míru v Praze. Běhalo se nedaleko kostela v blízkém lese. Připraveno bylo celkem sedm tratí pro běžce všech věkových kategorií.

 

Slovenské lázně Nimnice

V Nimnici se konala výstava obrazů pro potěšení pacientů.


 

Z DIÁŘE

 

Hukvaldy,  23. září

Krajina, zrcadlo duše

Na Hukvaldech bude přednášet P. Marek Orko Vácha o krajině jako zrcadle duše. Zve Environmentální resort Hubert, který sídlí v obnoveném objektu správců loveckého zámečku.


Ostrava, 23. - 25. září

Ve víru víry

Do Ostravy se po stu letech vrací Sjezd (nejen) evangelické mládeže, tentokrát s podtitulem Ve víru víry. Nabízí přednášky, workshopy, duchovní programy, koncerty a sport, ale také setkání, humor a skvělé zážitky.


Horní Prysk, 24. září

Koncert festivalu Lípa Musica

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica pokračuje na českolipsku koncertem staré hudby v kostele v Horním Prysku. Účinkuje vokální duo Kchun a violoncellista Eduard Šístek.


Šošůvka, 24. září

20 let od vysvěcení kaple

Před dvaceti lety byla vysvěcena kaple sv. Václava a sv. Anežky České v Šošůvce. Děkovnou bohoslužbu k výročí bude celebrovat brněnský biskup Pavel Konzbul.


Zelená hora, 24. až 25. září

300 let od vysvěcení kostela

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře byl vysvěcen před třemi sty lety. Děkovné bohoslužbě v něm bude předsedat biskup Vojtěch Cikrle. Následuje další bohatý program.


Hranice, 25. září

Slavnostní bohoslužby

Slavnostní bohoslužby se budou konat ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Hranicích. Sestra farářka a dva výpomocní kazatelé při nich budou pověřeni ke službě Slova a svátostí.

Zpravodajství

Premiéra: 20.9.2022

Výroba: 2022