I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

27. 9. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 27.9.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE

Setkání papeže s mladými ekonomy v Assisi

Papež František přijel do města Matera na závěr 27. italského eucharistického kongresu. V homilii se zamyslel nad významem eucharistie v každodenním životě. Připomněl věřícím, že svátost vyzývá každého, aby především kladl Boha do středu svého života.


Modlitba Anděl Páně

V neděli před zakončením mše ve městě Matera se papež František pomodlil modlitbu Anděl Pána. Připojil se k výzvě kamerunských biskupů za osvobození osmi lidí unesených v diecézi Mamfe.


Žehnání stejnopohlavních párů v Belgii

Slova papeže Františka během jeho návratu z Brazílie v roce 2013 byla interpretována mnoha způsoby. "Pokud je někdo gay a hledá Boha a má dobrou vůli, kdo jsem já, abych ho soudil?"


Běh sv. Václava

29. ročník běhu sv. Václava se již tradičně konal ve Starém Jičíně. Muži, ženy, děti i celé rodiny vystartovaly pod taktovkou místní organizace Orla.


Domov Daniela

Diakonie Praha dokončila stavbu nového domova pro lidi s autismem. V lednu příštího roku otevře celoroční speciální službu, která v Praze i celorepublikově chybí. Hlavním cílem Domova Daniela je zajistit profesionální přístup ke klientům a jejich rodinám přinést řešení a odlehčení náročné životní situace.


Benefice pro Charitní dům sv. Václava

6. října můžete podpořit na benefičním koncertu v ostravském Divadle Antonína Dvořáka Charitní dům sv. Václava.


Umělec spojuje současné a sakrální umění

Náboženské umění se obvykle řídí stejným souborem pravidel a pokynů. Mexický umělec Bernardo Ramonfaur však maluje mimo tyto hranice. Je zakladatelem obchodu s uměním IKNU jehož cílem je podporovat spojení současného a sakrálního umění.
Z DIÁŘE

 

Brněnská diecéze, 30. září - 2. října

Farnost fandí rodině

Akce „Farnost fandí rodině“, letos s motem „Povolání vychází z rodiny“, je pořádána na třech místech v Nevojicích, v Bučovicích a v Křižanovicích. Připraven je bohatý program pro děti a jejich doprovod.


Chlumek, 1. října

Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou pouť, která bude završena mší svatou v kostele Panny Marie Pomocné na Chlumku. Mši svatou bude celebrovat diecézní generální vikář Jan Paseka.


Příbor, Frýdek-Místek, 1. října

Pěší pouť od „Marie k Marii“

Na pěší pouť od „Marie k Marii“ za duchovní obnovu rodin s prosbou za nová kněžská a řeholní povolání se chystají mladí z děkanátu Nový Jičín. Trasa začne v Příboře. Cílem je frýdecká bazilika minor.


Uherský Brod, 1. - 2. října

Růžencová pouť

Na programu tradiční poutě k Panně Marii Růžencové je kromě řady mší svatých také modlitební bdění, krojované procesí. Celebrantem hlavní mše svaté v neděli bude brněnský biskup Pavel Konzbul.


Velehrad, 2. - 5. října

Setkání nemocničních kaplanů

Na 30. světovém dnu nemocných se na Velehradě uskuteční již tradiční formačně vzdělávací setkání nemocničních kaplanů. Přítomni budou dobrovolníci, zdravotníci a pozvaní hosté.


Krakov, 7.–9. října

Poutní zájezd do Krakova

Zlínské Společenství vdov a vdovců pořádá zájezd do Krakova. Na programu je návštěva baziliky Božího milosrdenství, prohlídka města. Duchovní doprovod zajistí P. Sławomir Sułowski.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis calls faithful to rediscover adoration: “it frees us, restores us to dignity”

Angelus in Matera: Pope Francis prays for 5 priests, 1 religious kidnapped in Cameroon

What about the Belgian Church and the blessing of same-sex couples?

The artist uniting contemporary and sacred art

Zpravodajství

Premiéra: 27.9.2022

Výroba: 2022