Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

8. 11. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 8.11.2022

Výroba: 2022

REPORTÁŽE

Hospodaření církve

Hospodaření diecézí katolické církve se v loňském roce stabilizovalo. Zprávu o hospodaření si novináři vyslechli v kavárně Kristián, která je součástí komunitního centra na pražském Barrandově. Byli také seznámeni s činností kaplanské služby v nemocnicích, armádě, vězeňství i policejním sboru.


Biskup Konzbul o milosrdenství

Čtvrtého listopadu proběhla v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla první ze tří katechezí biskupa Pavla Konzbula na téma Sedm skutků milosrdenství.


Košický karneval svatých

Svátek všech svatých se připomíná už od devatenáctého století. Netradičně se letos slavil v košické farnosti Božího milosrdenství.


Pět tváří zdi

„Pět tváří zdi“ byl název koncertu, který se uskutečnil v Praze v prostorách Senátu za účasti lidí z různých oblastí českého vězeňství. Vedle hudby obsáhl koncert i rozhovory na téma justice a vězeňství. Podpořil tak snahu posouvat naše vězeňství k lepšímu. I víra je v této oblasti důležitým faktorem.


Poválečné události v Postoloprtech

Po válce zabili českoslovenští vojáci v Postoloprtech bez soudu stovky internovaných obyvatel německé národnosti. Na pražskou předpremiéru dokumentu České televize „Postoloprty 1945- česká odplata" navázala beseda novinářů s tvůrci a odborníky. Dokument má premiéra na ČT2 8. listopadu večer. Ve filmu i při besedě se řešila základní otázka:


Nový multimediální park v Praze

V blízkosti pražské vodní nádrže Džbán vyrostl nový multimediální park. Jeho návštěvníci mohou obdivovat osvětlené a ozvučené sochy na motivy příběhů Alenky v říši divů. Brány fantastického světa plného světel a hudby budou otevřeny do konce února denně po západu slunce.Z DIÁŘE


Praha, 9. listopadu

Beseda o sdělovacích prostředcích

Pražská Akademie nejen pro seniory zve na besedu s moderátorem Petrem Vizinou. Absolvent Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy působil v řadě médií včetně rozhlasu a televize.


Cheb, 9. listopadu

Diskuze: Z čeho budeme žít?

Diskuze o modelech ekonomické udržitelnosti farnosti či sboru se připravuje v Chebu. Konkrétní příklady uvedou a na otázky budou zástupci několika chebských církví.


Ostrava, 11. -13. listopadu

Ostravské listopadání

V Ostravském listopadání vystoupí skupiny Jaro a February, bude i hudební dílna. Mluvené slovo obstarají mimo jiné Pastoral Brothers. Festival připravuje Českobratrská církev evangelická.


Praha, 9. - 11. listopadu

Tisíc a padesát let pražského biskupství

Mezinárodní konference v Praze přiblíží z různých úhlů dlouhou historii pražského i olomouckého arcibiskupství. Slavnostně zahájena bude v Karolinu, přednášky pak budou v sídle Akademie věd.


Odry, 10. listopadu

Den otevřených dveří

Na Den otevřených dveří zve Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách. Byla založena v roce 1859 a obnovena byla v roce 1991.


Česká republika, 12. listopadu

Sbírka potravin

Sbírka potravin je projevem solidarity s lidmi na pokraji chudoby. Připojit se k ní a pomoci potřebným může úplně každý darováním hlavně základních trvanlivých potravin a drogistického zboží.


Mikulov, 13. listopadu

Děkovná mše za Stanislava Krátkého

Stanislav Krátký patřil k představitelům skryté církve, byl mikulovským farářem a později proboštem tamní kapituly. Ke stému výročí jeho narození bude v Mikulově slavena děkovná mše svatá.


Praha, 12. listopadu

Janušův festival

Janušův festival dětských chrámových sborů a schol se uskuteční v aule arcibiskupského gymnázia v Praze. Hostem budou Vokalistky z Chyšek, festival zakončí mše svatá v bazilice svaté Ludmily.

Zpravodajství

Premiéra: 8.11.2022

Výroba: 2022