I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

15. 11. 2022

Zpravodajství

Premiéra: 15.11.2022

Výroba: 2022

ReportážeNepomucenum u papeže Františka

Papež František přijal v Apoštolském paláci komunitu české Papežské koleje Nepomucenum. Rektor koleje P. Roman Czudek předal jako dar papeži modlitební kalendář se jmény obyvatel koleje, kteří se budou do 1. ledna modlit růženec za papežovu službu.


Nový oltář v kostele sv. Leopolda v Brně

Kostel svatého Leopolda v Brně patří ke konventu Milosrdných bratří. Čtrnáctého listopadu navečer posvětil biskup Vojtěch Cikrle jeho nový oltář.


Horňácká svatohubertská mše svatí

Šestnáctá horňácká svatohubertská pouť se konala v obci Louka. Slavnostní mši svatou sloužil P. Petr Wnuk, hudebně ji doprovodili Trubači Zábřeh. Pouti se vždy účastní i členové řádu Svatého Huberta a Královského řádu Moravských rytířů svatého Rostislava a Kolumbana.


Janušův festival schol a chrámových sborů

Na Arcibiskupském gymnáziu v Praze se uskutečnil Janušův festival dětských chrámových sborů a schol. Setkání nabízí dětem inspirativní prostor ke sdílení zkušeností a talentu. Se vzájemnou podporou sbory vystupují s důvěrou a láskou k hudbě, porota je vždy náležitě ocení.


Zahájení rekonstrukce Živého domu v Teplicích

Slavnostním poklepáním na keramickou desku začala oficiálně rekonstrukce staré ruiny v Teplicích. Salesiáni více než třicet let improvizovali v pronajatých objektech. Teď se jim naskytla příležitost získat vlastní budovu v Trnovanech a vybudovat zázemí pro své programy.


Studenti v roli seniorů

Někteří studenti Biskupského gymnázia v Brně si mohli vyzkoušet fyzická omezení seniorů. Společně se pak zabývali stereotypy ve vnímání starých lidí.


Víkend Křišťálového údolí

Na Liberecku se o víkendu otevřely brány Křišťálového údolí. Ve dvou dnech bylo možné navštívit sklárny, ateliéry, muzea i sklářské školy. Návštěvníky přivítala také společnost Preciosa, která v Kamenickém Šenově navázala na bezmála třistaletou sklářskou tradici.Diáře


Česká republika, 14. – 22. listopadu

Novéna k Červené středě

Do Ćervené středy probíhá novéna za pronásledovanou církev a všechny, kteří trpí náboženskou diskriminací a pronásledováním. Soustřeďuje se na myšlenku, že Boží království je pro každého z nás.


Opava, 17. listopadu

Kristovy roky Sametové revoluce

Beseda s biskupem Martinem Davidem k výročí sametové revoluce se uskuteční v kostele svatých Janů v Opavě. Připomene také první výročí předání kostela spolku, který ho opravuje a užívá.


Stará Boleslav, 20. listopadu

Setkání s profesorem Janem Roytem

Na mši svatou v bazilice ve Staré Boleslavi naváže prohlídka poutního místa s historikem umění profesorem Janem Roytem. Následovat bude autogramiáda jeho nové publikace o památkách baziliky.


Přeštice, 20. listopadu

Šumavské setkání křesťanů

Šumavské setkání křesťanů se koná v Přešticích na Plzeňsku. Na programu má chvály a modlitby, o svůj příběh vojenského kaplana a později hlavního kaplana naší armády se poděli biskup Tomáš Holub.


Praha a Šlovice, 20. listopadu

Památka obětí dopravních nehod

Na Světový den obětí dopravních nehod bude pietní akt u památníku v Praze na Chodově a ekumenická bohoslužba v dálniční kapli u Šlovic. Předsedat jí bude emeritní biskup František Radkovský.


Plzeň, 20. listopadu

Advent klepe na dveře

Akce před začátkem adventu bude v Meditační zahradě v Pzni. Nebude chybět hudba, adventní věnce, dárky ani občerstvení. Slovem budou provázet P. Petr Hruška, Pavla Sovová a Irena Pulicarová.


Kutná Hora, 23. listopadu

Hudba 18. století

Koncert sdružení Musica Florea je složený z děl českého klasicismu. V autentické podobě zazní spojení smyčců a kladívkového klavíru, některé skladby budou mít novodobou premiéru.


Praha, do 26. března 2023

Sochy z hlíny

Sochy z hlíny se dělaly už od starověku, opětovný zájem o tento materiál nastal v patnáctém století. Terakoty italských mistrů ze sbírek Národní galerie jsou vystaveny ve Šternberském paláci.

Zpravodajství

Premiéra: 15.11.2022

Výroba: 2022