Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Ondrášek - pěvecký sbor z Nového Jičína

Koncert z Ostravy - Heřmanic

Hudba - ostatní

Premiéra: 15.1.2023

Výroba: 2023

Novoroční koncert dětského pěveckého sboru Ondrášek z Nového Jičína v Ostravě - Heřmanicích.

Ondrášek byl založen v roce 1967 profesorem Václavem Ptáčkem a v roce 2022 tedy oslaví své padesáté páté narozeniny a dnes je součástí Základní umělecké školy v Novém Jičíně, kde nachází vhodné podmínky pro svou činnost. Ondrášek Novojičínský sbor ZUŠ v současnosti pracuje v pěti sborových odděleních: Hrášek, Rarášek, Kulihrášek, Ondrášek, Komorní sbor. Uměleckým vedoucím a sbormistrem je Josef Zajíček.
Činnost sboru je neuvěřitelně bohatá. Hlavní důraz je kladen na hudebně-estetickou složku výchovy dětí. Nejdůležitějším posláním sboru je tudíž činnost koncertní. Ročně se Ondrášci představí posluchačům přibližně na čtyřiceti koncertech jak doma, tak v zahraničí.

Od samého počátku své činnosti Ondrášek spolupracuje s rozhlasovými a televizními studii. Na svém kontě má devět samostatných profilových CD. Podílel se mimo jiné na natáčení několikadílných cyklů hudebních pořadů pro děti v Československé a České televizi Ostrava a v roce 2000 natočil reprezentativní dokument „Jak se zpívá v NJ“.

Blahodárný vliv na umělecký růst jednotlivých oddělení Ondrášku mají sborové festivaly a soutěže. Rovněž výměnné pobyty u špičkových těles a setkání s partnerskými sbory přinášejí nezapomenutelné zážitky, krásná přátelství umocněná často hlubokými dojmy ze společných koncertů. Ondrášek rovněž organizuje sborové semináře a soutěže regionálního i celostátního charakteru. Ondrášek se tak stal neodmyslitelnou součástí kulturního života města Nového Jičína. Za tuto činnost se sboru dostalo mnoha ocenění. V roce 2008 byl oceněn titulem „Sbor roku“.

Hudba - ostatní

Premiéra: 15.1.2023

Výroba: 2023