I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zahrada písničkářů 2022

Díl 1.

Hudba - ostatní

Premiéra: 23.3.2023

Výroba: 2022

Televize Noe vyhlásila počátkem února 2022 konkurz na festival ZAHRADA PÍSNIČKÁŘŮ 2022. Konkurz byl vyhlášen pro jednotlivce a dua s výhradně autorskou tvorbou. Během následujících dvou měsíců se do soutěže přihlásilo více než 50 interpretů. Z nich pětičlenná porota vybrala bez dalšího bližšího pořadí 9 finalistů, kteří se představili na festivalu jak divákům, tak televizním kamerám.

V prvním dílu se představí:

David Kourek (Kanice)
Po dvacetileté pauze od časů dospívání jsem nečekaně a neplánovaně začal psát nějaké písničky. Pomaličku jich přibývalo a začaly mi dělat radost. Nějaké pochvalné ohlasy zazněly i z nejbližšího okolí. Ač jsem nikdy nechtěl hrát a zpívat sám, jako písničkář, řekl jsem si, že nakonec bude nejlepší, touto provozně lehčí cestou zjistit, zda mají šanci někoho zaujmout. A můžu říct, že po ní kráčím s velkým objevitelským nadšením.

Michal Willie Sedláček (Plzeň)
Michal Willie Sedláček je plzeňský písničkář, který od roku 2011 interpretuje své písně po plzeňské klubové scéně. Oplývá plným hlasem, kytarou a foukací harmonikou. Písně doplňuje příjemnými tóny příčná flétna v podání Evy Sedláčkové. Tvoří vlastní alternativní folkovou muziku, která je inspirována španělskými rytmy, cikánskými motivy, trampingem i jejich vlastním životem.

Eva Suková (Rakovník)
Písničkářka, divadelnice, básnířka, Blondýna. Femmefolk, herecký snad-šanson, písničky na tři akordy a básně na tři řádky. Milovnice oříškové čokolády, černého čaje a anglického humoru. Letos jí vyjde 3. básnická sbírka a v r. 2021 vydala debutové CD Nevolej mi do nebe! (Galén).

Hudba - ostatní

Premiéra: 23.3.2023

Výroba: 2022