Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zahrada písničkářů 2022

Díl 3.

Hudba - ostatní

Premiéra: 20.7.2023

Výroba: 2022

Televize Noe vyhlásila počátkem února 2022 konkurz na festival ZAHRADA PÍSNIČKÁŘŮ 2022. Konkurz byl vyhlášen pro jednotlivce a dua s výhradně autorskou tvorbou. Během následujících dvou měsíců se do soutěže přihlásilo více než 50 interpretů. Z nich pětičlenná porota vybrala bez dalšího bližšího pořadí 9 finalistů, kteří se představili na festivalu jak divákům, tak televizním kamerám.

Ve třetím - posledním dílu se představí:

Michal Vaněk (Rynoltice)
Písničkář, hudebník, muzikant, textař, herec a principál Divadla Matýsek a Divadla Michala Vaňka

Pavel Tabásek (Jasenná)
Pavel Tabásek je písničkář z Valašska, který je výhradním autorem hudby i textů svých písniček. Od roku 2004 hraje se svou kapelou Partyja. Od roku 2011 Pavel Tabásek začal vystupovat souběžně jak se svou kapelou Partyja, tak i jako písničkář.

Saša Niklíčková (Mladá Boleslav)
Písničkářka, která s harmonikou baví publikum „šansony dojemnými k uřehtání“, jejichž tématem mohou být bujaré večírky v domově důchodců či nešikovně umístěná tetování, nebo zasněnými lyrickými písněmi, opěvujícími třeba prostý půvab červnové noci. Její tvorba byla na folkové scéně již opakovaně oceněna, naposledy Autorskou Portou 2021. Natočila dvě autorská CD: Kam nepřijde den (Polí5, 2014) a Zmačkaná žena (Galén, 2020).

Hudba - ostatní

Premiéra: 20.7.2023

Výroba: 2022