Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

18. 4. 2023

Zpravodajství

Premiéra: 18.4.2023

Výroba: 2023

REPORTÁŽE


30 let České a Slovenské republiky

V římské bazilice Santa Maria Maggiore se konala slavnost ke třiceti letům samostatné České a Slovenské republiky. Hlavním celebrantem byl státní sekretář kardinál Pietro Parolin. Nechyběli ani kněží a bohoslovci z české a slovenské Papežské koleje.


Velikonoce uprchlíků z Ukrajiny

Ve Staré Bělé oslavili věřící z Ukrajiny svátek Zmrtvýchvstání Páně. Při mši svaté byly požehnány jejich tradiční pokrmy, které si přinesli. Po bohoslužbě jim byla nabídnuta pomoc nejen hmotná. Farnost spolu s dobrovolníky a dárci takto pomáhá už od začátku války.


Pražský arcibiskup ve škole publicistiky

Při návštěvě Vyšší odborné školy publicistiky v Praze se pražský arcibiskup Jan Graubner setkal s jejími pedagogy i studenty. Zřizovatelem školy, která vzdělává budoucí pracovníky v médiích, je Arcibiskupství pražské. Úzce s ní spolupracuje také televize Noe.


Oprava kostela sv. Jakuba v Brně

Na kostele sv. Jakuba Staršího v Brně se pilně pracovalo i v zimním období. Sedmnáctého dubna se na fasádu vrátilo několik obnovených gotických kamenných ozdob.


Arcibiskup Josef Karel Matocha

Sezónu v Arcibiskupském paláci v Olomouci otevřela výstava o arcibiskupovi Josefu Karlovi Matochovi. Přibližuje hlavně období jeho internace v jeho prostorách v padesátých letech.


Dobrovolníci na Prašivé

Turistická chata na hřebeni beskydské Prašivé s legendárním dřevěným kostelem na dohled stojí už více než sto let. Při její obnově kladl nový provozovatel velký důraz na ekologii. Třeba kotel na tuhá paliva nahradilo tepelné čerpadlo a toalety se splachují dešťovou vodou. Do složité obnovy se už zapojilo více než 500 dobrovolníků.


Zaostřili jsme na vaše zdraví

„Zaostřili jsme na vaše zdraví“ je název osvětově preventivní akce, která se každoročně koná v Košicích ke Světovému dni zdraví. Konala se i letos a také tentokrát vzbudila velký zájem veřejnosti.Z DIÁŘE

 

Kroměříž, 21. dubna

Jeho jméno je svaté!

Farnost svatého Mořice v Kroměříži zve na další přednášku v rámci Jarní mořické akademie. Koná se po večerní mši svaté a přednášejícím bude vizovický děkan Vít Hlavica.


Česká republika, 22. dubna

Celostátní sbírka potravin

V celé republice se připravuje jarní kolo potravinové sbírky. Trvanlivé potraviny a drogistické zboží je možné předat označeným dobrovolníkům přímo v zapojených obchodech, přispět lze také online.


Ivančena, 22. dubna

Uctění památky padlých skautů

Památku skautů padlých v době druhé světové války uctí jejich žijící kamarádi u mohyly na Ivančeně pod beskydskou Lysou horou. Mši svatou bude celebrovat ostravsko-opavský biskup.


Jedovnice, 22. dubna

Skautská pouť brněnské diecéze

K svátku patrona skautů sv. Jiří se uskuteční diecézní skautská pouť v Jedovnicích. Bohoslužbu bude slavit biskupský vikář pro pastoraci a vzdělávání P. Pavel Šenkyřík.


Plzeň, 22. dubna

Salesiánský ples

Tradiční Salesiánský ples bude v Kulturním domě v Plzni na Slovanech. Mimo jiné vystoupí děti a mladí z kroužků a klubu a proběhne miniworkshop merengue. Celý večer bude živá hudba.


Praha, 23. dubna

Koncert o bl. Carlu Acutisovi

Hudební pásmo o blahoslaveném Carlu Acutisovi vypovídá o světci, který zemřel v pouhých patnácti letech. V pražském kostele svaté Ludmily ho přiblíží mladí ze společenství Alfa ve Štramberku.


Zlatá koruna, 23. dubna

760 let kláštera

Farnost Zlatá Koruna srdečně zve na společnou připomínku sedmi set šedesáti let od založení kláštera. Mše svaté se zúčastní i hosté z kláštera Heiligenkreuz.


Jámy, 23. dubna

Pouť na Vejdochu

Na pouť na Vejdochu zve farnost a obec Jámy, otcové pallotini a kněží rodáci. Připojme se k prosbám za pokoj v srdcích i rodinách, za mír a Boží požehnání pro naše pole, louky a lesy.

Zpravodajství

Premiéra: 18.4.2023

Výroba: 2023