Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Jak potkávat svět

s Irenou Szurmanovou

Zábava

Premiéra: 1.6.2023

Výroba: 2023

Komorní setkání Jiřího Pavlici s jeho hostem, kterým je tentokrát klavíristka, skladatelka a pedagožka Mgr. Irena Szurmanová.
Mgr. Irena Szurmanová, klavíristka, skladatelka a pedagožka, absolvovala v r. 1991 Konzervatoř v Ostravě v oborech skladba a klavír a pokračovala ve studiu kompozice ve třídě prof. Svatopluka Havelky na pražské HAMU.
 Po absolutoriu se věnuje pedagogické činnosti na Janáčkově konzervatoři Ostrava, kde vyučuje kompozici, hudební teorii a klavírní improvizaci. Rovněž dále komponuje, aranžuje a spolupracuje jako klavíristka s několika sólisty (Ivo Hrachovec, Patricia Janečková, Barbora Jirásková, Anna Butkiewicz aj.), sbory a dalšími seskupeními (např. Janáčkova filharmonie Ostrava). Zároveň je uměleckou vedoucí Pěveckého sboru Ireny Szurmanové, který s komorním orchestrem natočil DVD Velký příběh o lásce.
 K dalším tvůrčím počinům patří spolupráce na aranžích CD Hallelujah Martina Chodúra a Janáčkovy filharmonie Ostrava, CD Vánoční a CD Z Ostravy do světa pro Janáčkovu konzervatoř Ostrava a CD Večerní když zvony znějí s Ivem Hrachovcem. Příležitostně rovněž spolupracuje se ZUŠ v Třinci.

Zábava

Premiéra: 1.6.2023

Výroba: 2023