I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

31. 10. 2023

Zpravodajství

Premiéra: 31.10.2023

Výroba: 2023

REPORTÁŽE

Modlitba za mír pro celý svět

V bazilice a na náměstí sv. Petra ve Vatikánu vyprošovali věřící mír pro celý svět. Společně se modlili růženec, zazněly také zpívané mariánské litanie a při adoraci krátká čteni z Písma. Papež František se modlitbou obrátil k Matce Boží.


Setkání prvokomunikantů z pražské arcidiecéze

Sluncem zalitá Praha přivítala na dvě stovky dětí z celé pražské arcidiecéze. Setkaly se v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Důvod byl historicky výjimečný: Děvčata a chlapce, kteří poprvé prožili svaté přijímání, pozval pražský arcibiskup Jan Graubner a sloužil pro ně mši svatou.


Obnovené varhany v Uherském Hradišti

V kostele Zvěstování Panny Marie v Uherském Hradišti se po roce a půl rozezněly obnovené varhany. Mají osm rejstříků a téměř pět set píšťal. Po slavnostním požehnání biskupem Josefem Nuzíkem následoval koncert varhaníka Jiřího Kováře.


Politici na Cyrilometodějské stezce

Zastupitelé Zlínského kraje a někteří starostové blízkých obcí se spolu s biskupem Josefem Nuzíkem vydali na Cyrilometodějskou stezku.


Dokumentární filmy v Jihlavě

Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě skončil slavnostním večerem s předáváním cen. V soutěži českých dokumentů zvítězil snímek Ivana Ostrochovského a Pavla Pekarčíka Světloplachost. Sleduje život dvou ukrajinských dětí, které se s rodinami ukrývají před bombardováním v metru ve zničeném Charkově.


3Kino FilmFest

Mezinárodní filmový festival 3Kino FilmFest se zaměřuje na českou, slovenskou, polskou a maďarskou filmovou tvorbu.


Naděje na nový život

Ztratili práci, rodinu, přátele a domov. Přesto ale opět našli smysl života. Ve východoslovenských Bernátovcích jim pomocnou ruku podává nezisková organizace Oáza -Naděje na nový život.Z DIÁŘE

 

Znojmo, do 2. 11.

Živé houby v muzeu

Krátkodobá výstava hub širšího znojemského regionu bude k vidění v Domě umění ve Znojmě. Jedlé, nejedlé i jedovaté exponáty se udržují v čerstvém stavu a průběžně se doplňují.


Plzeň, 1. listopadu

30 let Diecézní charity

Mši svatou ke 30. výročí založení Diecézní charity budou v plzeňské katedrále slavit biskupové Tomáš Holub a František Radkovský. Navečer bude koncert souboru Pilsen Voice.


Zlín, 4. listopadu

Konference společenství

Program jednodenní konference ve Zlíně nabídne modlitbu chval, promluvy, kulatý stůl i praktické workshopy a mši svatou. Tématem bude budování a fungování společenství.


Frýdlant nad Ostravicí, 4. listopadu

Tháliím sluší Fialová

Benefiční koncert ve Frýdlantu nad Ostravicí pořádá Celorepublikové společenství Vstaň a choď. Na podporu vozíčkářů bude účinkovat zpěvačka a herečka Hana Fialová.


Příbor, 4. listopadu

Den se starými technologiemi

Centrum tradičních technoloií v Příboře zve na jednodenní program zaměřený na klokočí, ze kterého se v minulosti vyráběly růžence a šperky. Zájemci se dovědí, co klokočí je a jak se s ním pracovalo.


Ostrožská Lhota, 7. listopadu

Výročí úmrtí P. Antonína Šuránka

V Ostrožské Lhotě si věřící připomenou výročí úmrtí P. Antonína Šuránka. Mši svatou bude celebrovat biskup Josef Nuzík, následovat bude krátká adorace. Účastníci také zavítají k Šuránkovu hrobu.


Broumov, 8. – 11. listopadu

Broumovské diskuse

Tématem desátého ročníku Broumovských diskusí bude Demokracie a dialog. Konference přístupná veřejnosti bude mít tři hlavní diskusní panely, dvě desítky hostů a bohatý doprovodný program.


Tábor, 7. listopadu

Dramatický život biskupa Trochty

Litoměřický biskup Štěpán Trochta patřil k zakladatelům české provincie salesiánů, byl také duchovním rádcem skautů. V táboře bude o jeho životě a díle přednášet historička Veronika Koubová.

Zpravodajství

Premiéra: 31.10.2023

Výroba: 2023