I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

12. 12. 2023

Zpravodajství

Premiéra: 12.12.2023

Výroba: 2023

REPORTÁŽE


Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

V Praze se lidé loučili s politikem a diplomatem Karlem Schwarzenbergem. Jeho památku přicházeli uctít do kostela Panny Marie pod řetězem. Darovali přitom více než dva miliony korun na pomoc Ukrajině a projekty maltézského řádu. Zádušní mše svatá pak byla v pražské katedrále.


Bůh má smysl pro humor

V Městské knihovně v Praze v pobočce na Hradčanech byla představena nová kniha rozhovorů s názvem Bůh má smysl pro humor. Obsahuje rozhovory s pražským arcibiskupem Janem Graubnerem, které s ním neformálně a srdečně vede docent Marek Šmíd. S posluchači v sále se otec arcibiskup mimo jiné podělil o příhody ze svého pastoračního působení v době normalizace.


Děkovná mše svatá za dárce orgánů

O druhé neděli adventní se v Košicích konala děkovná mše svatá za dárce orgánů. Připomněla ty, kteří dali jiným šanci na plnohodnotný život. Bohoslužby se zúčastnili také ti, kteří orgán při transplantaci přijali.


Andělský strom

Díky Mezinárodnímu vězeňskému společenství mohou na Vánoce obdarovat svoje děti i uvěznění rodiče. Projekt Andělský strom pomáhá už třináctým rokem a je stále možné ho podpořit.


Charitativní trhy v Brně

V brněnských zahradách pod Petrovem se uskutečnily Charitativní adventní trhy. Každý nákup na nich podpořil konkrétní neziskovou organizaci. A nechyběl ani doprovodný program.


Katolická média

Když České biskupská konference představovala výsledky hospodaření římskokatolické církve za rok 2022, byla to zároveň příležitost upozornit na význam katolických médií, jejich ekonomickou samostatnost a výzvy, které se před nimi rýsují do budoucnosti.


Terchovská muzika 10 let na seznamu UNESCOZ DIÁŘE

 

Broumov, 14. prosince

Bratr našeho boha

Divadelní inscenaci Bratr našeho boha nastudoval soubor Společnost doktora Krásy pod vedením režiséra Petra Lanty. Adaptace díla Karola Wojtyły bude mít premiéru v broumovském klášteře.


Praha, 16. prosince

Modlitba za Ukrajinu 

Adventní ekumenická Modlitba za Ukrajinu se uskuteční v pražském kostele U Nejsvětějšího Salvátora. Účastníci budou moci zapálit svíčku, pronést osobní modlitbu a společně se česky a ukrajinsky pomodlit Otčenáš.


Olomouc, 16. prosince

Duchovní obnova nejen pro zdravotníky

Adventní duchovní obnova nejen pro lékaře, sestry a další pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách bude v penzionu sester františkánek v Olomouci. Povede ji P. Petr Augustin Beneš.


Plzeň, 17. prosince

Uložení Jezulátka do jesliček

Centrem Plzně projde průvod se sochou Jezulátka, kterého biskup Tomáš Holub a starosta městského obvodu položí do jesliček v betlémě na náměstí. Adventní a vánoční písně zahraje žesťové kvinteto Coda Brass.


Praha, 18. prosince

Koncert v kostele sv. Ignáce z Loyoly

V kostele sv. Ignáce z Loyoly v Praze zazní skladby mistrů od osmnáctého do dvacátého století. Hrát bude Martin Kaiser na varhany a Jan Verner na trubku. Zpívat bude Edita Adlerová.


Hradec Králové, 20. prosince

Adventní setkání

K duchovímu zastavení v čase adventu zve Centrum pro rodinu v Hradci Králové. U kávy nebo čaje bude řeč třeba o modlitbě nebo o cestě k Betlému jako místu narození našeho Spasitele.


Praha, 21. prosince

Modlitba za lidi bez domova

Tradiční setkání klientů, pracovníků a přátel Arcidiecézní charity Praha s modlitbou za lidi bez domova bude v Azylovém domě sv. Terezie. Mši svatou budou sloužit misionáři svatého Karla Boromejského.


Odry, 21. prosince

Výročí sboru DATIO

V týdnu před Štědrým dnem oslaví pěvecký sbor střední školy sv. Anežky České v Odrách DATIO dvacet let svého zpívání. Výroční program bude korunovat koncert v kostele svatého Bartoloměje.

Zpravodajství

Premiéra: 12.12.2023

Výroba: 2023