I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

13. 2. 2024

Zpravodajství

Premiéra: 13.2.2024

Výroba: 2024

REPORTÁŽE

Setkání katechetů na Velehradě

V poutním domě na Velehradě se o víkendu sešlo na šedesát katechetů a katechetek. Online se připojili i účastníci katechetického minikurzu. V neděli za nimi zavítal nový olomoucký arcibiskup Josef Nuzík. Měl přednášku a prožil s katechety bohoslužbu, při které děkoval za jejich práci.


Před volbou děkana teologické fakulty

V Praze se za velkého zájmu akademické obce uskutečnila debata dvou kandidátů na post děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Samotná volba děkana bude probíhat už ve středu 14. února.


Podpůrná skupina pro rodiče

Na Fortně v Praze na Hradčanském náměstí budou od druhé poloviny února probíhat setkání podpůrné skupiny pro rodiče, kteří jsou sami. Důvěrný prostor jim umožní dobrovolné a bezpečné sdílení svých zkušeností. Ještě je možné se přihlásit, v plánu je celkem dvanáct pondělních setkání.

Světový den nemocných

Ke Světovému dni nemocných celebroval kardinál Dominik Duka v pražské Nemocnici svaté Alžběty mši svatou za lékaře, zdravotnický personál, pacienty a jejich příbuzné i za zesnulé. Nemocnice založená řádem Alžbětinek se i přes pohnutou historii posledních desetiletí stará o pacienty už více než tři sta let.


Ples lidí v nouzi

Ples pro lidi v nouzi a bez domova a pro rodiny bez vlastního přístřeší organizovala v Košicích už potřetí „Oáza – naděje pro život“ ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi.


Karneval pro nejmenší v Košicích

Masopust jako období radosti, veselí, tance, masek a muziky končí také v Košicích. Fašankový karenval pro děti a jejich rodiče tam připravily učitelky Spojené školy sv. košických mučedníků. Nechyběly na něm ani známé pohádkové bytosti.


Oboroh v Rychnově nad Kněžnou

Folkrocková skupina Oboroh za dobu své existence koncertovala v mnoha křesťanských sborech a farnostech. Teď své fanoušky pozvala do domovského Rychnova nad Kněžnou na koncert, který přinesl průřez jejím rozmanitým repertoárem.Z DIÁŘE

 

Olomouc. 14. února

Marek Trizuljak: Andělé naděje

Po studentské bohoslužbě v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci bude vernisáž tří skleněných plastik současného výtvarníka Marka Trizuljaka. V kostele zůstanou do konce postní doby.


Hradec Králové, 17. února

Oblastní setkání charismatické obnovy

Oblastní setkání charismatické obnovy bude v novém Adalbertinu v Hradci Králové. Na programu jsou přednášky, svědectví, workshopy a mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie.


Rajnochovice, 16. – 17. února

Zpěvy Svatého týdne

Zpěváci a hudebníci jsou zváni na soustředění v rajnochovickém Přístavu. Bude zaměřené na zpěvy Svatého týdne ve zhudebnění P. Josefa Olejníka, který by letos slavil 110. narozeniny.


Vranov, 16. – 17. února

Postní duchovní obnova pro manžele

Manželské páry jsou zvány na víkendové setkání ve Vranově u Brna. Program postní duchovní obnovy tvoří přednášky, adorace a mše svatá. Účastníci mají také možnost rozhovorů s knězem.


Praha Vyšehrad, 17. února

Pouť ke sv. Valentinu

Pouť ke sv. Valentinu v Praze na Vyšehradě je spojená s duchovní obnovou pro snoubence v prostorách Vyšehradské kolegiátní kapituly. Při mši svaté v bazilice budou vystaveny ostatky sv. Valentina.


Praha, 22. února

Koncert Milana Svobody

Tvorba jazzového pianisty Milana Svobody sahá od moderního jazzu přes muzikál a filmovou hudbu až k hudbě vážné. V koncertu v Praze na Vyšehradě ho na vibrafon doprovodí Radek Krampl.


Kroměříž, do 25. února

Kamélie belle élégance la parfum

Desítky vzácných rozkvetlých kamélií jsou k vidění ve sklenících Květné zahrady v Kroměříži. Tradiční výstava je letos tematicky propojená s vůněmi a obdobím secese.


České Budějovice, do 10. března

Výročí Marie Magdaleny Šebestové

V únoru před sto lety zemřela zakladatelka Kongregace sester Nejsvětější svátosti Marie Magdalena Šebestová. Její odkaz přibližuje výstava v kostele Božského Srdce Páně v Českých Budějovicích.

Zpravodajství

Premiéra: 13.2.2024

Výroba: 2024