Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Za obzorem

Naše děti v Kongu

Publicistika

Premiéra: 29.4.2024

Výroba: 2024

Čeští dobrovolníci již přes deset let podporují sirotčinec pěstounky Césarine.

Domov Panny Marie Lourdské v konžském Loangu již přes deset let podporují Markéta a Olivier Debroise. Získal si je přístup kněze Jean-Martina, který sirotčinec vede, a také srdečnost a obětavost jeho matky Césarine, která se stala náhradní matkou dětí, které zde žijí. Česko-francouzský pár se zapojil do pomoci nejprve jednorázovou sbírkou mezi přáteli a to, jak byly peníze efektivně v sirotčinci využity, spustilo touhu pomáhat projektu trvale. V řetězci podporovatelů z České republiky se také objevil architekt Jiří Petrželka, který se rozhodl přispět plánem na zvýšení soběstačnosti sirotčince tak, že navrhl a propočetl stavbu farmy na polích, na kterých sirotčinec hospodaří. Jeho návrh se umístil i ve světových architektonických soutěžích. Letos se chystá cesta do Konga, při které se již na místě započnou práce na stavbě.

Hosty moderátorky Marie Hodinářové jsou koordinátorka organizace Naše děti v Kongu Markéta Debroise, autor architektonických plánů Jiří Petrželka a paní Magda Čechlovská, která řídí aktivity na podporu fungování sirotčince u české veřejnosti.

Publicistika

Premiéra: 29.4.2024

Výroba: 2024