Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

7.5.2024

Zpravodajství

Premiéra: 7.5.2024

Výroba: 2024

REPORTÁŽE


18 let televize Noe

Osmnácté narozeniny naší televize slavili ve Břvích členové klubu přátel televize Noe i další příznivci. Po bohoslužbě v kapli Panny Marie, Hvězdy evangelizace si mohli návštěvníci prohlédnout celý areál včetně prostor studia a zúčastnit se debaty s pražskými i ostravskými zaměstnanci televize Noe.


Lidová slavnost na Velehradě

V poutním areálu na Velehradě proběhla prodejní sbírka na azylový dům sv. Vincenta de Paul v Dolním Podluží a byly představeny děti, které letos půjdou k prvnímu svatému přijímání. I to patřilo k Lidové slavnosti k poctě zakladatele Orla a KDU-ČSL Mons. Jana Šrámka.


Setkání uživatelů Agendy farnosti

V Českých Budějovicích se sešlo více než šedesát uživatelů Agendy farnosti. Na setkání, které podpořilo tamní biskupství a T-Mobile Business, se kněží a jejich pastorační spolupracovníci mohli seznámit s novinkami a zapojit se do diskuzí o dalším vývoji.


Výtěžek z muzikálu pro hospic

V brněnských kostelech skončila série koncertních provedení muzikálu Jesus Christ Superstar. Výtěžek dobrovolného vstupného předali organizátoři hospici sv. Alžběty v Brně.


Jsme rodina

V centru Matky Terezy na Jižním městě v Praze se konalo setkání křesťanů, kteří se snaží o vzájemné propojení a smíření v našem národě. Setkávají se napříč církvemi i generacemi a zakoušejí společenství v Ježíši Kristu a vzájemné obdarování. Ke komunikaci využívají whatsappovou skupinu s názvem Jsme rodina, která rovněž odkazuje na různé křesťanské webové stránky, například Česko patří Bohu nebo Smíření Bílá Hora.


Příprava na charitní a sociální práci

Caritas - Vyšší odborná škola sociální sídlí v Olomouci. Její poslání vychází z biblické věty Bůh je láska. Zřizovatelem školy je arcibiskupství olomoucké, otevřená je však pro všechny.


Pozvání do Národní galerie

V prostorách Národní galerie ve Veletržním paláci je do konce září k vidění výstava nazvaná Žádný pocit netrvá věčně. Představuje kolekci uměleckých děl, která vznikla jako projev solidarity světových umělců po ničivém zemětřesení v makedonské Skopji v roce 1963. Loni byla vystavena v prestižní vídeňské Kunsthalle, její pražskou verzi obohacují díla československých umělců.
Z DIÁŘE

 

Velehrad, 9. – 12. května

Studentský Velehrad

Po dvou letech Velehrad opět přivítá vysokoškolské studenty. Na programu setkání jsou koncerty, workshopy, sporty a přednášky. Jednu z nich si připravil apoštolský nuncius Jude Thadeus Okolo.


Maria Hilf, 11. května

Pouť rodin

Tradiční pouť rodin na poutním místě Maria Hilf u Zlatých hor bude letos spojená s uložením ostatků blahoslavené rodiny Ulmových. Celebrantem mše svaté bude biskup Martin David.


Moravičany, 11. května

30 let skupiny A.M.Úlet

Hudební formace A.M.Úlet slaví třicet let od svého vzniku. Na výročním koncertu v Moravičanech vystoupí její současní i bývalí členové a jako hosté skupiny Happy to Meet, Madalen a další.


Plzeň, 12. května

Hudba u Svatého Jiří

Komorní smíšený sbor Ensemble Guillaume se zaměřuje na interpretaci historické hudby. V nejstarším kostele v Plzni přednese vícehlasé sbory Johanna Hermanna Scheina a Johanna Christopha Bacha.


Bohdalov, 16. května

Nový Jeruzalém

Na Mariánské pouti v Bohdalově na Vysočině budou poutníci prosit za víru, nová kněžská povolání, spolupracovníky kněží i za mír a právo dětí narodit se a být pokřtěné. Mši svatou bude slavit kardinál Duka.


Žďár nad Sázavou, 16. května

Pouť ke sv. Janu Nepomuckému

Mši svatou na pouti ke svatému Janu Nepomuckému na Zelené hoře bude sloužit brněnský děkan Vladimír Záleský, zpívat bude chrámový sbor Fons. Bude také požehnána křížová cesta v ambitech.


Ostrava, 16. května

Michal Žáček a Lash&Gray

Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě připravuje benefiční koncert v katedrále. Ve prospěch přestavby domu pro jeho potřeby vystoupí saxofonista a flétnista Michal Žáček a slovenské duo Lash&Gray.


Římov, do 31. srpna 

Návrat umlčeného pastýře

Výstava fotografií českobudějovického biskupa Josefa Hloucha je nově k vidění v kapli na začátku pašijové cesty v Římově. Autory snímků jsou otec a syn Bohumil a Daniel Havránkovi.

Zpravodajství

Premiéra: 7.5.2024

Výroba: 2024