Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

14.5.2024

Zpravodajství

Premiéra: 14.5.2024

Výroba: 2024

REPORTÁŽE


18 let televize Noe

Oslavy osmnáctých narozenin televize Noe zakončila mše svatá a přátelské setkání v Ostravě. Děkovnou mši svatou vysílala naše televize v přímém přenosu. Poté si mohli naši příznivci, podporovatelé i rodinní příslušníci prohlédnout televizní prostory a zapojit se do besedy i zcela neformálních hovorů.


Jubilejní rok 2025

Papež František slavnostně vyhlásil Svatý rok 2025. V bazilice sv. Petra byla přednesena bula Spes non confundit, tedy Naděje nezklame, kterou pak papež předal arcikněžím papežských bazilik a představitelům vatikánských úřadů.


Svěcení kaple v Nesvačilce

Deset let po zahájení stavby byla vysvěcena kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce.


Studentský Velehrad

Setkání vysokoškoláků z celé republiky se pod názvem Studentský Velehrad koná vždy jednou za dva roky. Letošním tématem bylo zvolání „Zde jsem" jako vyjádření naší otevřenosti vůči Bohu a jeho plánu. Čtyřdenní setkání naplnil pestrý program duchovní, kulturní, vzdělávací i oddechový.


Stanislavská pouť na Radhošti

Před zahájením hlavní poutní sezóny na Radhošti se koná pouť Orelská a 8. května pouť Stanislavská. Na mši svaté se také letos sešli poutníci v kapli svatých Cyrila a Metoděje na vrcholku hory.


Duchovní obnova s P. Marianem Kuffou

V kostele svatého Prokopa v Praze Braníku se uskutečnila duchovní obnova s o. Mariánem Kuffou. Na programu byly chvály, moderovaná adorace, několik přednášek, modlitba Anděl Páně, korunka k Božímu milosrdenství, mše svatá, otázky a odpovědi i nabídka duchovní literatury. Akci navštívili věřící všech věkových skupin. Ocenili možnost setkat se s otcem Kuffou, aniž by museli daleko cestovat.


Doteky světla Jany Hrachovcové

Po několik týdnů měli obyvatelé Ostravy možnost vidět v komunitním centru kostela Svatého ducha výstavu obrazů malířky Jany Hrachovcové nazvanou Doteky světla. Od konce května bude výstava k vidění v Lašském muzeu v Kopřivnici.Z DIÁŘE

 

Svatý Kopeček, 15. května

Diecézní pouť Charit

Pouť Charit ostravsko-opavské diecéze bude hostit Svatý Kopeček. Mši svatou bude celebrovat biskup Martin David, následovat bude přednáška Caritas Vyšší odborné školy sociální a doprovodný program.


Hradec Králové, 16. května

Poutní mše svatá

V kostele sv. Jana Nepomuckého v bývalém kněžském semináři v Hradci Králové je dnes Městská hudební síň. V interiéru kostela bude tradiční poutní mše svatá ke sv. Janu Nepomuckému.


Červený Kostelec, 16. - 21. května

Obnova a uzdravení rodin

Kněz kongregace vincentinů Anthony Saja vede více než deset let po celém světě exercicie zaměřené na duchovní obnovu a uzdravení zranění rodin. Teď je povede také v Červeném Kostelci.


Sedlecké skály, 18. května

Ekumenická bohoslužba za krajinu

Ekumenická bohoslužba za krajinu se uskuteční na levém břehu Vltavy na Sedleckých skalách, následovat bude beseda s malíři. Pěší pouť začne u kostela v Dolních Chabrech.


Třebíč, 18. května

Diecézní setkání mládeže

Mladí lidé z brněnské diecéze se setkají v Třebíči. Program začne v bazilice sv. Prokopa a tam ho také zakončí mše svatá s biskupem Pavlem Konzbulem. Velká část programu bude rozdělená podle věku.


Brno-Řečkovice, 18. května

Full of Life

Křesťanský festival v Brně Řečkovicích nabídne program pro všechny věkové kategorie. Vystoupí známé osobnosti a hudební i divadelní skupiny, například Pavel Helan a sourozenci Ulrychovi.


Uherský Brod, 19. května

Kongres zdraví

V Uherském Brodu budou odborníci na výživu, alergie, paliativní péči a další sdílet své zkušenosti a rady směřující k lepší péči o tělo. Vystoupí také koordinátorka nemocničních kaplanů Marta Hošťálková.


Ostrava, do 2. června 

Dobrodružství cyklistiky – Éra vysokého kola

Výstava v Ostravě představuje ranou éru české cyklistiky, kdy se jezdilo na vysokých kolech. K vidění jsou velocipedy od kostitřasů až po bezpečníky i cyklistické předměty a fotografie.

Zpravodajství

Premiéra: 14.5.2024

Výroba: 2024