Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

11.6.2024

Zpravodajství

Premiéra: 11.6.2024

Výroba: 2024

REPORTÁŽE

Noc kostelů

Letošní noc kostelů byla opět na stovkách míst plná jedinečných zážitků a setkání. V Praze bylo možné navštívit i kapli Poslanecké sněmovny s fotografickou výstavou spolku Člověk a víra. Zajímavý program připravili i bratři karmelitáni v chrámu Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského.


Kostel sv. Terezie z Avily v Drastech

Při mši svaté v Drastech nedaleko Prahy vysvětil pražský arcibiskup Jan Graubner nově vybudovaný kostel sv. Terezie z Avily. Koncelebroval plzeňský biskup Tomáš Holub a mnoho dalších kněží. Televize Noe slavnost sledovala v přímém přenosu.


Slovenští bohoslovci na pouti v Římě

Zpravidla každých pět let navštěvují biskupové jednotlivých zemí papeže a vatikánské úřady. V minulých dnech pouť Ad limina apostolorum – ke hrobům apoštolů vykonali slovenští biskupové v doprovodu bohoslovců.


Nová cesta na Svatý Hostýn

Na Svatém Hostýně byla dokončena stavba nové přístupové cesty k poutním domům a rekonstrukce autobusové točny i parkoviště. Investorem rozsáhlé akce byla Matice Svatohostýnská. Dokončené dílo požehnal olomoucký arcibiskup Josef Nuzík spolu s otcem biskupem Antonínem Baslerem.


Pomoc Ukrajině

Obec Vřesovice u Prostějova organizuje humanitní pomoc pro Ukrajinu. Při své osmé misi na východ země předali zástupci obce tamním obyvatelům věci v hodnotě půl milionu korun. Po sedmi stech kilometrech jízdy expedici v Židačivu u Lvova uvítal místní farář otec Antonín, polský kněz z řádu Salvatoriánů.


250 let kostela v Březolupech

V Březolupech u Uherského Hradiště si připomněli 250 let od položení základního kamene kostela Nanebevzetí Panny Marie. Oslava začala v rámci Noci kostelů slavnostní květinovou výzdobou. Vyvrcholila v neděli bohoslužbou a večerním koncertem.


Folklorní (Ne)Fest v Havířově

Na tisíc návštěvníků, převážně mladých rodin s dětmi, přišlo do Havířova na 5. ročník folklorního festivalu Nefest.Z DIÁŘE

 

Křemešník, od 14. června

Křemešnické léto 2024

V kostele Nejsvětější Trojice na Křemešníku budou v létě pravidelně bohoslužby a přednášky. První mši svatou bude slavit P. Marián Pospěcha a bude mít přednášku na téma Radostná církev 21. století.


Svatý Hostýn, 15. června

Pouť zdravotníků

Už počtrnácté se na Svatém Hostýně uskuteční pouť lékařů a pracovníků ve zdravotnictví. Začne mší svatou, po které bude následovat modlitba křížové cesty od Ludmily Nováčkové.


Praha, 15. června

Svátek sv. Víta

Na svátek sv. Víta bude slavit pontifikální mši svatou v pražské katedrále arcibiskup Jan Graubner. Při této příležitosti budou oceněny významné osobnosti pražské arcidiecéze.


Praha-Strašnice, 15. června

30. výročí posvěcení kostela

Farnost Neposkvrněného početí Panny Marie v Praze–Strašnicích oslaví třicáté výročí posvěcení svého kostela. Mši svatou bude celebrovat biskup Stanislav Přibyl. Následovat bude otevření výstavy.


Lidice, 15. června

Výročí vyhlazení obce

Pietní akt k výročí vyhlazení obce Lidice se uskuteční u společného hrobu zavražděných lidických mužů. Kladení květinových darů bude předcházet mše svatá na základech kostela sv. Martina.


Svatý Kopeček, 15. června

Romská pouť

Na Svatém Kopečku bude tradiční romská pouť. Mši svatou bude slavit biskup Václav Malý společně s farářem z Kojetína Pavlem Ryšavým. Odpoledne bude v ambitu program pro děti i dospělé.


Domažlice, 15. června

Biskup Cup

Tradiční turnaj plzeňské diecéze v malé kopané se odehraje v Domažlicích. Ve dvou věkových kategoriích, do patnácti let a nad tento věk, se utkají týmy ve složení čtyři hráči plus brankář.


Praha, 19. června 

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

Devadesáté výročí svého vzniku oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK open air koncertem na Vyšehradě. Bohatý program vyvrcholí provedením Smetanovy Mé vlasti.

Zpravodajství

Premiéra: 11.6.2024

Výroba: 2024