Za obzorem
Hospic pro Hradecko
Oblastní charita Hradec Králové staví lůžkový hospic s odlehčovací službou.
V Královéhradeckém kraji dlouhodobě chybí lůžkový hospic. Jediné takové zařízení mohou zatím lidé využívat pouze v Červeném Kostelci na Náchodsku. Už brzy ale ke zvýšení kvality a dostupnosti odborné péče o nevyléčitelně nemocné v regionu přispěje nové zařízení ve Stěžerách na Hradecku.
Zařízení bude kromě hospicových lůžek a lůžek pro odlehčovací službu zahrnovat také ambulanci paliativní péče a stacionář, zázemí pro Domácí hospicovou péči, Poradnu hospicové péče a půjčovnu kompenzačních pomůcek. Poskytne tak důstojné prostředí k prožití posledních dní života nevyléčitelně nemocných.
O hospicové péči, potřebě druhého kamenného hospice v kraji, jeho současné stavbě a nutnosti dofinancování hovoří v rozhovoru s P. Danielem Víchou ředitelka Diecézní charity Ing. Anna Maclová.