Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Hlubinami vesmíru s Janem Hovadem

Publicistika

Premiéra: 4.3.2010

Výroba: 2010

Hostem tohoto dílu je mladý amatérský astrofotograf z Červeného Kostelce Jan Hovad.

Byť se zabývá fotografování vesmíru, především mlhovin, teprve tři roky, byl již několikrát vyhlášen astrofotografem měsíce a také roku 2008.

Honza Hovad poodkryje důvody proč se dal na focení nočních krás, představí nám svou pozorovatelnu a popíše i metody své práce. Především se ale budeme společně procházet jeho fotografiemi, a to určitě stojí za to!

Uvidíme např. jeho úžasnou mozaiku souhvězdí Labutě i skvělou fotografii z okolí hvězdy Éta Cygni a mnoho skvělých snímků dalších mlhovin, např. M 42 v Orionu, Kalifornii, Severní Ameriku a Pelikána či Opičí tvář, Sloní chobot, Rosetu a mnoho dalších. Podíváme se i k Velké galaxii v Andromedě a Plejádám. Srovnáme některé snímky s fotografiemi profesionálů či největších dalekohledů světa – budeme překvapení, co jsou schopni amatéři dokázat !

Jak se stát astronomem amatérem? I na tuto otázku dostane zvídavý divák od jednoho z nejlepších našich astronomů amatérů – Honzy Hovada odpověď. Nechme se tedy unášet vesmírnými obrazy, úchvatnou galerií přírody …

Ke sledování zve autor pořadu Jindřich Suchánek

 

Pořad v archivu TV Noe

Publicistika

Premiéra: 4.3.2010

Výroba: 2010