Terra santa news
3. 6. 2026
Nový jáhen ze Svaté země
Křesťanská komunita v Galileji prožila s velkou radostí jáhenské svěcení bratra Diaba Roshroshe. Po delší cestě duchovního rozlišování se rozhodl následovat příklad svatého Františka z Assisi a sloužit Kustodii Svaté země.
Galilejské jezero: vidět a uvěřit
V kostele primátu svatého Petra se stovky věřících zúčastnily mše svaté, kterou sloužil otec kustod Francesco Ielpo. U Svaté skály Mensa Christi kustod hovořil o živé přítomnosti Krista v Eucharistii a v životě církve.
Projekt „Afaq“ je nadějí pro mladé
V Betlémě pokračuje projekt „Afaq“, který nabízí nové pracovní příležitosti mladým lidem ve Svaté zemi a snaží se je přimět k tomu, aby neodcházeli ze své země.
Letnice v Jeruzalémě: příslib vzájemného porozumění
Padesát dní po Velikonocích oslavila jeruzalémská církev přijetí velkého daru od Otce: Ducha Utěšitele, který obnovuje tvář země a vede nás k ohlašování evangelia.