I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Jak potkávat svět

s Evou Dřízgovou - Jirušovou

Zábava

Premiéra: 3.11.2011

Výroba: 2011

Dnešním hostem je sopranistka, sólistka opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, ale také často a pravidelně hostující sólistka v Národním divadle v Praze, Brně, Bratislavě …, sólistka, která je zvána k účinkování v zahraničí – za všechny připomeňme spolupráci s milánskou Scalou - paní Eva Dřízgová – Jirušová.

Eva Dřízgová je vyhledávanou sólistkou a interpretkou (pěvkyní) operního a koncertního repertoáru – spolupracuje s nejlepšími našimi orchestry včetně České filharmonie, Symf. Orch. FOK, Brněnské filharmonie nebo Janáčkovy filharmonie v Ostravě.

Zpívala a zpívá po celé Evropě a celém světě – připomeňme alespoň to nejdůležitější - její spolupráci se salzburgským Festspielhausem, účinkování v milánské Scale, spolupráci s Tokijským symfonickým orchestrem a účinkování v Japonsku …. Paní Eva Dřízgová získala v roce 1996 prestižní cenu Thalie za nejlepší ženský výkon roku v oboru opera za roli Mimi (v Pucciniho Bohémě) a v roce 1998 stejnou cenu za titulní roli v Debussyho opeře Pelléas a Mélisanda.

Paní Eva Dřízgová, je také pedagožka – učí na Janáčkově konzervatoři a Ostravské univerzitě v Ostravě …. V Pořadu představí svoji žákyni Veroniku Holbovou, která zazpívá několik písní. Doprovázet na klavír bude Michal Bárta.

Pořadem vás provede Jiří Pavlica, spoluúčinkuje Josef Fojta (klávesy).

Zábava

Premiéra: 3.11.2011

Výroba: 2011