I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Jak potkávat svět

se Střípky

Zábava

Premiéra: 1.12.2011

Výroba: 2011

Pozvání do adventního vydání pořadu Jak potkávat svět přijalo několik zakládajících členů Střípků se svými rodinami, v čele s Pavlem Kociánem a Josefem Fojtou. Z osobních vzpomínek pozvaných protagonistů se dozvíte, jak Střípky vznikly, jaké byly začátky jejich působení při Kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci? Kdy došlo k prvnímu setkání s o. Leošem Ryškou v Telepace? A nejen to. Msgr. Martin Holíkem nám vysvětlí, proč byly, jsou a budou Střípky tak důležité pro řadu dalších schol. Na závěr se dozvíte, jaký nový projekt pro své posluchače chystají. Zkrátka můžete se těšit na velmi zajímavé povídání o hudbě, na ukázky hudebních vystoupení i sólový zpěv.

Schola studentů olomouckých fakult, neboli Střípky, byla jedním z nejvýraznějších fenoménů křesťanské hudby ve druhé polovině 90. let. Její historie začala při setkání mládeže s Janem Pavlem II. na Svatém Kopečku u Olomouce v květnu 1995. Členy seskupení dával dohromady Pavel Kocián, postupně se mu podařilo oslovit asi 75 členů.

Ve stejném roce vydala skupina, pod názvem, Schola studentů olomouckých fakult své první album Střípky. Jedna z nejznámějších skladeb alba - Manilská hymna několik týdnů končila každodenní vysílání radia Proglas. Druhé album s názvem Střípky 2 skupina natočila v roce 1997. Střípky procházelo velké množství zpěváků a muzikantů, protože se jednalo o studentskou skupinu. Proto vznikla z nejpevnějšího jádra "otců zakladatelů" komornější formace Anima Una, která se věnovala vážnější duchovní hudbě. Výsledkem tohoto kroku bylo album Na cestě, vydané v roce 1999.

Zábava

Premiéra: 1.12.2011

Výroba: 2011