I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Eva Pilarová - 55 let na scéně

Lucerna Praha

Hudba - ostatní

Premiéra: 31.12.2015

Výroba: 2015

Účinkují:  Eva Pilarová, Golden Big Band Prague pod vedením Petra Soviče. Hosté Tomáš Ringel, Matěj Ruppert, Vojtěch Dyk a skupina Wohnout.

Eva Pilarová je držitelkou tří Zlatých slavíků (rok 1964, 1967 a 1971) a medaile Za zásluhy, kterou obdržela v roce 2009.
Studovala JAMU a v roce 1960 nastoupila do pražského divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr a kde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka.
Zahrála si ve filmu Kdyby tisíc klarinetů drobnou roli (coby výrazná sboristka dívčí školy - spolu s Naďou Urbánkovou a dalšími), ale s úžasným duetem s Karlem Gottem - píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky. 
Je to zpěvačka obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem – sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu.

Hudba - ostatní

Premiéra: 31.12.2015

Výroba: 2015