Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

I přes prázdniny nabídneme mnoho zajímavých pořadů a přímých přenosů.

Dosluhující kněz je zoufalý z blížícího se odsvěcení svého kostela. Netrvá dlouho a do kostela přichází skupina afrických migrantů. Kněz je tak postaven před novou odpovědnost a těžké rozhodování, zda se řídit podle svého srdce nebo podle institucionálních nařízení a pravidel. Italský film Vesnice z kartonů uvidíte v sobotu 1. července večer.

Malý princ provází generace čtenářů od dětství po zralý věk, probouzí v nich cit a udivuje svou čistotou a pravdivostí. Originální písně na motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho vytvořil textař a skladatel Kryštof Marek. Koncertní verzi představení, ve kterém Jan Cina recituje a zpívá s Vendulou Příhodovou, nastudovala Filharmonie Hradec Králové. V premiéře ji odvysíláme v neděli 2. července večer.

V rámci Dnů lidí dobré vůle, v předvečer svátku svatých Cyrila a Metoděje, proběhne na Velehradě Modlitba za vlast. Televize NOE vám ji nabídne v přímém přenosu v úterý 4. července v 18:30 hodin.

Na začátku července již tradičně probíhá v Brně Katolická charismatická konference. Televize NOE na ní nebude chybět. Budeme pro vás zaznamenávat letošní přednášky, které pak od podzimu uvidíte v Noční univerzitě. A od středy 5. do neděle 9. července vám živě přineseme letošní konferenční mše svaté. Tady je pozvánka na konferenci od Kateřiny Lachmanové.

Milovníky folkloru zveme k obrazovce televize NOE od čtvrtka 6. do neděle 9. července. Živě vás přeneseme do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm, kde budou probíhat letošní Rožnovské slavnosti. Po Strážnickém festivalu je to další velká a krásná folklorní akce, které se budete moci živě zúčastnit.

Film Dvojče je nadčasový film o lásce, naději a vykoupení vykresluje příběh dvojčat, která jsou po narození rozdělena. Jeden se stává ikonickou hudební hvězdou, zatímco druhý se snaží vyvážit svou lásku k hudbě a zalíbit se svému otci. Nabídneme vám jej o prázdninách v sobotu 8. července večer.

Slovenské evangelizační turné Godzone Tour 2022, to je večer plný svědectví, hudby, videoprodukce i tanečního programu. Prožijte jej v neděli 9. července večer na NOE.

Mše svaté během prázdnin budeme mít živě ve středu a v neděli. V ostatní dny budete moci v poledne sledovat duchovní menu, tedy záznamy výjimečných bohoslužeb z minulých let. Kromě toho budeme živě přenášet i o prázdninách bohoslužby z různých akcí. Už jsme zmínili Katolickou charismatickou konferenci a třeba v srpnu nás čeká Svetové setkání mládeže v Lisabonu, kde také budeme přítomni a odkud přineseme množství programu a bohoslužeb.

I o prázdninách vám přineseme premiéry některých pořadů. Bude to třeba nový díl Dobrodružství před kamerou v sobotu 15. července večer.

A ve stejný den promítneme izraelský film Tkaničky. Filmové drama o vztahu stárnoucího otce a jeho dospělého syna se speciálními potřebami přináší chvíle vážné, ale mnohdy i velmi úsměvné.

K prázdninám, přírodě a táborovému ohni patří neodmyslitelně také folková muzika. Na čtvrtek 20. července večer jsme připravili premiéru pořadu Zahrada písničkářů, ve které se vám svými písničkami představí Michal Vaněk, Pavel Tabásek a Saša Nikličková.

Film Světlo pro opuštěné je životním příběhem dnes již svaté španělské řeholnice, která se v nelehké době na počátku 20. století rozhodla pečovat o nemocné, staré a opuštěné. Uvidíte jej v sobotu 22. července večer.

Na neděli 23. července připadá Světový den prarodičů. Papež František často vyzývá k tomu, aby se mladí věnovali prarodičům a přijímali jejich zkušenosti a životní moudrost. V tento den bude papež František sloužit ve Vatikánu mši svatou a my vám ji živě nabídneme. Zároveň jsme se rozhodli, že v tomto týdnu se budeme na tento den připravovat, a nabídneme vám speciální pořad nazvaný Od pokolení do pokolení.

Týden před samotným Světovým setkáním mládeže v Lisabonu proběhne předprogram v diecézích. I naši mladí poutníci již budou na místě a budou prožívat jedinečná setkání s jinou kulturou. Kamery televize NOE budou při tom a naše zpravodajské štáby Vám denně přinesou reportáže z tohoto předprogramu.

Samotné Světové setkání mládeže v Lisabonu začne v prvním srpnovém týdnu, a tak vám o něm více povíme v příští Noemově poště.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.